1. 10. 2024

Novým trenérem A-mužstva bude Pavel Horváth

1. 10. 2024

Novým trenérem A-mužstva bude Pavel Horváth

Pavel Horváth přebírá A-mužstvo Baníku a povede jej již do nedělního derby v Teplicích, které má výkop v 10:30 hodin na UMT Stínadla.

Následovníkem Stanislava Hofmanna na lavičce mosteckého A-mužstva bude Pavel Horváth, který tak pokračuje ve své trenérské kariéře. V minulé sezóně dovedl Jiskru Domažlice na druhé místo ČFL za Slavií Praha B, která se následně stala postupujícím do 2. ligy. Někdejší slavný hráč se během své kariéry stal ikonou klubu FC Viktoria Plzeň, kde i začal s trénováním. Má za sebou prvoligové působení na laviččce Viktorie Plzeň jako asistent nebo v FK Příbram jako hlavní trenér. V úvodu své trenérské dráhy vedl také úspěšně Baník Sokolov ve 2. lize.

Během hráčské kariéry se Pavel Horváth vypracoval mezi superstar českého fotbalu. V letech 2010, 2011, 2012 a 2013 vítězil v anketě Fotbalista roku v kategorii Osobnost ligy. Odchovanec Sparty Praha hrál v lize i za Slavii nebo Teplice, v zahraničí vyzkoušel angažmá ve Sportingu Lisabon, Galatasaray Istanbul nebo japonském Vissel Kobe. Nejslavnější hráčské období však přišlo na závěr kariéry ve Viktorii Plzeň, kde v letech 2008 až 2015 získal 3 tituly Mistra ligy a dvakrát postoupil do základní skupiny Ligy Mistrů.

Po konci hráčské kariéry v roce 2015 působil jako trenér a asistent ve Viktorii Plzeň. Samostatné angažmá jako hlavní trenér získal v Baníku Sokolov, FK Příbram, Viktorii Plzeň B a Jiskře Domažlice. Během dosavadní trenérské dráhy se vyznačuje náročným stylem tréninkového procesu a zvýšenými požadavky na herní projev. Sportovní manažer Baníku Petr Glaser působil pod trenérem Horváthem jako hráč Baníku Sokolov: "Slibujeme si od nového trenéra další naplňování klubové vize, kterou je cesta zpět do popředí českého fotbalu, ze společného působení v Sokolově mohu potvrdit jeho náročnost i velmi dobré vnímání pojetí hry v současném moderním fotbale. Chtěl bych ještě doplnit, že očekáváme i výkonnostní posun hráčů našeho současného kádru, který dle mého názoru již od jara stagnuje. Trenér Horváth do českého fotbalu posunul mladé hráče jako například Lukáše Provoda, Jana Mejdra nebo Michala Hlavatého."

Trenér Pavel Horváth s klubem uzavřel 2-letou smlouvu a na lavičce povede Most již do nedělního utkání proti FK Teplice B. Baníku Most-Souš patří aktuálně 12. místo tabulky se sedmi body za dosavadní dvě výhry a jednu remízu.

Pavel Horváth
narozen 22.4.1975