Mládež

Mládež
12. 7. 2023

O víkendu se rozbíhají zápasy, dorost hraje se Žižkovem

Nadcházející víkend po delší odmlce přinese opět zápasové vytížení, do boje jde áčko, béčko a dorost U19.

Přesně měsíc trvala zápasová odmlka od posledních zápasů minulé sezóny. O víkendu startuje zápasová přípravná fáze a ve hře budou tři družstva našeho klubu. Žákovské kategorie, dívky nebo přípravky zatím stále užívají zasloužené prázdniny.

A-mužstvo dle předchozích informací jede k prvnímu zápasu do blízkosti Prahy, kde se na hřišti AFK Nehvizdy utká s Bohemians Praha B. Utkání odproti původnímu plánu změnilo čas výkopu, kde začátek bude již v 10:00 kvůli předpovědi velmi teplého červencového počasí. Bohemka v týdnu v Nehvizdech již jeden přípravný zápas odehrála. Ve středu zde remizovala s Teplicemi B 2:2. Teplice v zápase dotahovaly, 8 minut před koncem vyrovnal Gornický. Za připomenutí jistě stojí, že rezerva Bohemka skončila v minulém ročníku ČFL - skupiny A na 2. místě tabulky osm bodů za vítěznými Domažlicemi. Trenérem rezervy Bohemky je Dalibor Slezák, který tvoří kádr především z řad dorosteneckých odchovanců pražského klubu.

B-mužstvo skočí do letní přípravy sobotním večerním zápasem v Bílině, hraje se od 17:00 hodin na hřišti v Bílině. Trenér Stanislav Hofmann na středečním prvním tréninku napočítal 14 hráčů a zvolil pozvolný vstup do tréninkového procesu zaměřený spíše na míčové dovednosti. V nich si nejlépe vedl technický Petr Bohó, který se vrací z úspěšného hostování v Ervěnicích. Novými tvářemi rezervy budou i ex-dorostenci Jan Hammerschmidt, Adam Dražil a Vlastimil Lipták. Nová sestava se bude tvořit okolo ostřílených borců jako Martin Hlaváček, Víťa Popelka nebo Štěpán Jansa. Bílina v minulé sezóně skončila až na 9. místě I.A třídy, tedy hluboko za očekáváním, před letošní sezónou však klub poblíž Bílinské kyselky hlasí vyšší ambice.

Dorost U19 bude prvním mládežnickým týmem, který vstoupí do zápasového programu, v sobotu v Blšanech změří síly s pražskou Viktorií Žižkov. Hraje se od 10:00 ve známem blšanském areálu. Trenér Petr Johana v prvním týdnu přípravy dával kádr postupně dohromady, někteří hráči se připojí až v dalším průběhu. Dorost představí několik nových tváří, především však zapojí nové talentované hráče, mezi kterými například Jakub Žáček nebo Tomáš Benda patří již mezi stálice staršího dorostu, ačkoliv věkově teprve nyní vycházejí z mladšího dorostu U17.

Program víkendových zápasů Baníku Most-Souš
AM vs. Bohemians Praha B (sobota 10:00, AFK Nehvizdy)
BM vs. FK Bílina (sobota, 17:00, hřiště Bílina)
U19 vs. Viktoria Žižkov (sobota 10:00, hřiště Blšany)