29. 7. 2022

Ondra Kolařík, Tobiáš Svoboda a Dominik Bína přicházejí do Mostu

29. 7. 2022

Ondra Kolařík, Tobiáš Svoboda a Dominik Bína přicházejí do Mostu

Poslední dny před prvním ostrým zápasem Most dotáhl hned tři přestupy velmi talentovaných hráčů, Ondra Kolařík a Tobiáš Svoboda rozšíří ofenzivní řady, Dominik Bína vyztuží naopak defenzívu.

Ačkoliv Ondra Kolařík trénuje s naším týmem takřka celou letní přípravy, kluby našly shodu na podobě transferu až doslova poslední den před prvním soutěžním zápasem. Přestup ofenzivního záložníka z FK Ústí nad Labem má podpořit naši útočnou formaci. Ondra Kolařík prošel mládeží FK Teplice a zejména Dynamem Dresden, kde si vyzkoušel nejvyšší německou dorosteneckou soutěž. V kategorii dospělých strávil jednu sezónu v ČFL v Brozanech a druhou ve Slavii Karlovy Vary. Šikovný záložník bude nyní bojovat za Most a pokusí se, ač jako mladý hráč, přinést zkušenost se soutěží ČFL. Ondra je jistě perspektivní hráč a díky dotaženému přestupu jsme rádi za šanci dlouhodobé spolupráce na rozvoji další kariéry hráče. Zároveň si vážíme, že si hráč v souboji klubů Mostu a FK Ústí nad Labem vybral právě náš klub.

Obrannou formaci přichází vyztužit levonohý krajní obránce Dominik Bína, odchovanec Bohemians Praha a 1. FK Příbram, kde stihl nastřádat 7 startů v ČFL, a to hned po dvou sezónách v celostátní dorostenecké extralize. Ofenzivní krajní obránce má za cíl prosadit se do sestavy a podporovat moderní herní styl ofenzivních krajních obránců, o který se pokouší i náš první tým.

Na roční hostování přichází ze Šluknovského výběžku i ambiciózní střelec Tobiáš Svoboda. Mladý štírek na sebe upozornil především třemi góly v první třech přípravných utkáních. Gólový potenciál prokázal T. Svoboda i v minulé sezóně, kdy působil v FK Brandýs nad Labem, kde nastřílel 12 branek a dostal se tak do Top 10 nejlepších střelců soutěže. Ve 20 letech se jedná rovněž o velmi mladého úspěšného hráče, který prošel mládeží FK Mladá Boleslav a rovněž si vyzkoušel nejvyšší celostátní dorosteneckou soutěž ČR.

Příchody uvedených mladých hráčů, Kolařík (21 let), Svoboda (20 let) a Bína (19 let), potvrzují prosazování klubové koncepce, která má za cíl doplňovat do A-mužstva převážně mladými hráči, kterým by mělo angažmá v Mostě postavené na kvalitním tréninkovém procesu otevřít cestu do další profesionální kariéry. Kéž by se všem třem mladíkům v Mostě dařilo a posouvali náš klub tabulkou vzhůru.

Ondřej Kolařík

Tobiáš Svoboda