6. 8. 2023

Plno branek v zápasech dorostenců proti Slavoji Vyšehrad

Mládež
6. 8. 2023

Starší dorost v úvodním utkání divize dorostu porazil Slavoj Vyšehrad jasně 5:0.

Dorostenci podobně jako A-mužstvo vstoupili do soutěžní sezóny již tento víkend. Starší U19 vyhrála vysokým rozdílem 5:0, o branky se podělila hned pětice střelců. Skóre otevřel v 16. minutě Šimon Radba po dohrané standardní situaci. Po půlhodině hry se krásně trefil Šimon Buben a pět minut později rozhodl o osudu utkání pohotovou střelou Adam Holý. Po změně stran přidali branky Josef Kučerka a pět minut před koncem pečetil skóre sváteční střelec Dominik Keldrych. Dorost U19 hraje za týden opět doma s FK Ústí nad Labem.

Mladší U17 zažila divoký průběh utkání, který nakonec prohrála po festivalu neproměněných šancí 3:5. Od první minuty mladší dorostenci vedli po brance Pavla Záruby, po další čtvrthodině však prohrávali 1:3. Inkasované branky byly řekněme hodně bizarní a přicházely po velkých individuálních chybách. Dopad prvního mistrovského utkání dolehl především na obrannou linii, která nepůsobila jistým dojmem. Přesto mohl mladší dorost dosáhnout mnohem divojčejšího výsledku, ve druhé půli obrovské šance zahodili Pavel Záruba nebo Luboš Studený. Vyšehrad toto dokázal trestat dalšími dvěma góly do mostecké sítě. Domácí korigovali výsledek dvěma penaltami, címž potvrdili své dobré útočné manévry, ale defenzivní činnost byla v sobotu na Souši bohužel slabší. Hattrick docílil Pavel Záruby, který dvě branky docílil z penalt, které pokaždé umístil do opačného koutu branky.

Dorost U19 - Slavoj Vyšehrad 5:0 (3:0)
Branky: 16. Radba, 30. Buben, 35. Holý, 56. Kučerka, 84. Keldrych
Sestava Mostu U19: Šindelář - Brda (63. Bíma) , Kovář, Radba, Žáček, Kučerka, Holub (78. Keldrych), Buben, Holý (63. Matějovský), Hadinec (46. Sedlák), Vaic (78. Moscato)

Dorost U17 - Slavoj Vyšehrad 3:5 (2:3)
Branky: 1. 23 (p) a 90 (p) Záruba - 8. Uhrin, 11. Dobiaš, 15. Holubovský, 50. a 60. Belcou
Sestava Mostu U17: Svoboda - Klimt (60. Tsonynets), Dobiáš, Konopík (46. Fišer), Štandera, Kopřiva (60. Strňánek), Šebek, Studený, Rjaska (46. Kricner), Černý (68. Novotný), Záruba