18. 2. 2023

Po třech výhrách prohra s Přešticemi 0:1

A-tým
18. 2. 2023

A-mužstvo v posledním přípravném utkání na umělé trávě podlehlo doma ve Velebudicích soupeři FK Přeštice 0:1. Málo pohledný fotbal ve větrném počasí nabídl spíše větší počet faulů než vydařených akcí.

Most po sérii třech výher v řadě v zimní přípravě opět ochutnal hořkost pořážky a v sobotním zápase šlo zase jednou o zaslouženou prohru. S Přešticemi podlehl 0:1, když jedinou branku utkání obdržel ve 41. minutě po standardní situaci.

Celý zápas, který zčásti ovlivnilo větrné počasí, se nesl v mnoha nepřesnostech a nedotažených akcích. Hned ve 3. minutě mostecká obrana ve dvojici Kibal, Novák vyřešila útočnou akci soupeře, nepovedená malá domů však znamenala stoprocentní šanci, ze které soupeř poměrně velmi nepochopitelně netrefil prázdnou branku. Most zareagoval velmi záhy. Skurovec vtipně prostrčil na Štefka, který se řítil do vápna a dobré šance, špatné postavení preferované levačky však ke střele raději nevedlo a následná akce skončila zblokována. Po rohovém kopu v 15. minutě předvedl brankář Halouska první ze svých elitních zákroků, kterými udržel Most nad vodou. Hra se postupem první půle přeci jen vyrovnala a Most měl i více ze hry, šance si však nevytvářel. Tu největší ve 32. minutě promáchl Bouguetouta, Vobecký se zase nedostal na vydařený centr Kubeše. Přeštice hrozily především ze standardních situací, ze kterých pravidelně vytvářely závary před mosteckou brankou.

Mosteckou sestavu ovlivnilo množství zranění. Mimo nebo těsně po zranění byli Kováč, Glaser nebo Buneš, po výpadku se do hry vraceli Novotný nebo Novák. Celkově hra tolik nesedla, množství útoků jsme nedokázali dotáhnout do výrazné šance, přesto dvě akce volaly po lepším zakončení z hranice pokutového území. Novického střelu zlikvidoval přeštický brankář, chvíli na to Vobecký branku bohužel netrefil.

Ve druhém poločase se Most pokoušel o vyrovnání, převahu měl však spíše platonickou. Podvědomě zvýšil však počet nakopnutým míčů a naopak zpomalil rozehru od obránců, se kterou více váhal. Dva nadějné brejky táhl Stružinský po pravém křídle, nenašel však vhodného adresáta. Průniky Rjasky z levé strany končily pouze u rohových kopů. A ty nám ve větrném počasí nesedly už vůbec. Obecně provedení zahrávaných standardek bylo u obou soupeřů výrazně rozdíné. Zatímco Přeštice skoro pokaždé zahrozily, Most míče ze standardek doslova odevzdával.

Závěrečná dvacetiminutovka už bylo spíše trápení, které přineslo nepovedené fauly na obou stranách, které vedly k několika stkanicím. Nejprve na záchranou brzdu sáhl Michal Nguyen, když nevyšla naše postupná rozehrávka. Přeštice rovněž nepříliš sportovně zastavily únik Jindry Novotného. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou našeho soupeře, který byl v zápase o chlup lepší.

FK Baník Most-Souš - FK Robstav Přeštice 0:1 (0:1)