18. 8. 2022

Postup v MOL Cupu po vítězství 2:1 nad Admirou

A-tým
18. 8. 2022

V prvním domácím utkání sezóny jsme zvítězili nad Admirou Praha a postoupili do 2. kola Poháru FAČR zvaného MOL Cup.

Dlouho očekáváné utkání, první domácí v současné sezóně, po nevydařeném vstupu do sezóny, šance chytit se v pohárovém zápase proti Admiře Praha. Povedlo se. Most po boji vydřel v horkém počasí postupový výsledek a po vítězství 2:1 se může těšit na los dalšího kola Poháru, do kterého budou zařazena i ligová mužstva. Vítězství se nerodilo skutečně snadno. Po dobrém úvodu utkání se v dalším průběhu bojovalo spíše o střed hřiště. Do vedení jsme šli šťastnou a pohotovou střelou Tobiáše Svobody v 52. minutě. Stále nervózní vývoj zápasu uklidnil druhou brankou Jan Skurovec z penalty - konečně proměněné. Utkání chytilo ještě dramaticky konec v podobě snížení ze strany Admiry v 87. minutě, ale o vítězství a postup jsme již nepřišli.

Do sestavy se oproti víkendovému propadáku v Kolíně vrátil uzdravený Petr Glaser, šanci dostali i hráči širšího kádru jako Adam Smitka nebo Lukáš Vlach. Spolu s Františkem Radošem všichni debutovali v základní sestavě Mostu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a lépe, útočnou náladu prezentoval zejména Tobiáš Svoboda. V 8. minutě servíroval na malém vápně pro Dominika Bínu, ofenzivní krajní obránce však v obrovské šanci na míč nedoskluzoval. Po čtvrthodině Svoboda vybojoval míč na posledním stoperovi, zbýval pouze brankář k překonání, škoda nevšimnutí si lépe postaveného Novického, neboť další velkou šanci jsme neproměnili.

Vývoj zápasu se bohužel mírně proměnil, aktivitu převzala Admira, která se vyrovnala s poměrně vysokým tempem zápasu a zatápěla domácí obraně, ve které se sehrává stoperská dvojice Ruda Novák - Adam Petržílka a museli jsme se trochu obracet. Ve 27. minutě Admira naší obranu překonala a míč se šťastně od tyče odrazil brankáři Hnízdilovi do rukavic. Trochu jsme přežili i následné šance Admiry a mužstva šla do šaten za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se Most dokázal vrátit k aktivnímu napadání a oproti víkendovému zápasu v Kolíně mnohem zlepšil úspěšnost v osobních soubojích. Franta Radoš na levém křídle protlačil hodně míčů, stejně tak Matyáš Stružinský nebo zmíněný Tobiáš Svoboda podali své lepší výkony. S příchodem Vládi Pátka nebo Michala Nguyena do druhé půle začínal mít Most mírně navrch. Bojovnost se vyplatila v 52. minutě, nejasné vyběhnutí brankáře hostů využil Tobiáš Svoboda a pohotově lobem pálil sice do výšky, ale míč krásně skočil do pravé šibenice branky pod svahem na Souši. V dalším průběhu pokračoval stále spíše boj, ale více střeleckých příležitostí měl Most. Opomenout bychom však neměli dva klíčové zákroky brankáře Hnízdila, který vyřešil některá okénka v nově sehrávané obraně.

V 78. minutě jsme získali možnost pokutového kopu za stažení Vládi Pátka obráncem Admiry, nutno podotknout, že hodně zbytečné. Zahrání penalty se ujal nejmladší hráč na hřišti Jan Skurovec. Míč napálil pod břevno a zlomil tak mostecké penaltové prokletí, neboť ve spojení A-mužstva s Dorostem U19, Most neproměnil 5 klíčových penalt v řadě.
Vypadalo to, že utkání se bude dohrávat, ale Admira přeci jen dotáhla i své ofenzivní pokusy, v 87. minutě využila přečíslení a rychlého přechodu do našeho velkého vápna, kde rychlou akci na brankové čáře nezachránil skluzem ani Láďa Pátek. Most posléze přežil dva centrované míče do velkého vápna, které řešil brankář Hnízdil nebo odkopem Michal Nguyen a po závěrečném hvizdu jsme si oddechli. Po bojovném výkonu jsme dokázali Admiru (rovnež v kombinované sestavě) přetlačit a postoupit do dalšího kola. A každý postup se počítá.

FK Baník Most-Souš - FK Admira Praha 2:1 (0:0)