28. 7. 2024

První výhra letní přípravy proti Baníku Sokolov 3:0

A-tým
28. 7. 2024

A-mužstvo Baníku využilo domácího prostředí a po dvou remízách a jedné prohře v letní přípravě poprvé zvítězilo. Filip Šimeček při svém debutu zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Letní příprava jde do svého finiše, třetiligová soutěž začne za 2 týdny v Jablonci. V sobotu Baník na svém stadionu prokázal kvalitu a konečně připsal první výhru letního období. V jasném zápase jsme přehráli Sokolov 3:0 a míříme do posledního zápasu přípravy, generálky s Českými Budějovicemi za týden v Čelákovicích.

FK Baník Most-Souš - FK Baník Sokolov 3:0 (2:0)
Branky: 17. Šimeček, 29. Marhoul, 56. Šimeček
Sestava Mostu: Patka - Petržílka, Foungala, Cibulka, Pátek - Novický, Petr, Šimeček - Ramadan, Marhoul, Fischer

Trenér Stanislav Hofmann nebyl v jednoduché pozici, před víkendem se musel smířit s náhlými absencemi Dominika Procházky a Tomáše Kolodzieje, k dispozici dlouhodobě nejsou ani Ondřej Damašek a Jan Štefko, po menším zranění dostali volno Adam Radba a Kenneth Balázs. V zápase se Sokolovem se tak stále točil širší kádr. Baník ve své sestavš přivítal Filipa Šimečka z Vlašimi a na testu pak Majd Ramadana ze slovenské Petržalky.

Oproti minulé sezóně se Láďa Pátek už ve třetím zápase přesunul na levého beka, kde dominoval ještě v divizní éře. Nově ofenzivní krajní obránce roste s Adama Petržílky. Se Sokolovem si připsal sérii centrů a skrytých náběhů, typologicky stoper se objevoval v nezvykle velkém počtu útočných akcí. Střed pokryli oba režiséři Martin Petr a Filip Šimeček s polečně s Ondrou Novickým. Křídla oživili mladíci Majd Ramadan zprava a Petr Fischer zleva. Baník tak na svém stadionu v zápase představil hned šestici posil a do zápasu vstoupil velmi sebevědomě.

Sokolov v zápase hrál teprve třetí přípravný zápas, tedy o jeden méně než Baník a i jeho hráči dokončovali kondiční blok úvodu letní přípravy. Sestava soupeře na druhý poločas poctivě během první půle kroužila kolem hrací plochy a minutová zátěž hráčů tak s odpočinkem evidentně nepracovala.

Zápas se oboustranně hrál velmi kombinačně, oba týmy pilovali rozehrávky od obrany a do dlouhých nákopů se nepouštěli. Most byl v zápase lepším celkem a celý zápas diktoval tempo. Souhra v záložní řadě se teprve vytváří a některé přechody do útočné fáze budou potřebovat zrychlit. Množství přihrávek se vracelo zpět k brankáři Michalovi Patkovi, který však díky dobré kopací technice zakládal jeden postupný útok za druhým, ve druhé půli dokonce jeden gólový. Sokolov si podobným herním stylem v zápase vytvářel potíže, postupná rozehrávka jeho obránců byla úspěšně napadána vysunutějším presinkem Lukáše Marhoula a jeho ofenzivních spoluhráčů, i v teplém počasí (nikoliv však horkém) jsme v záloze získávali míče z chybných rozehrávek.

Sokolov však zahušťoval prostor před vlastním vápnem, Most kombinoval postupně a spíše pomalu - váhavě. Moc příležitostí nevznikalo. V úvodu se dvakrát tlačil Petr Fischer do souboje s posledním obráncem, i přes rychlostní dispozice však chyběly krůčky k prosmýknutí do gólovky. V úvodu tak upoutaly dvě kolmice na Fischera a Marhoula, které zlikvidoval dobrým vyběhnutím sokolovský brankář Štrunc. V 9. minutě probral publikum mimořádným sólem testovaný Majd Ramadan, který postupně elegantně - slalomově prošel přes čtyři sokolovské hráče, příležitost k zakončení se mu však neotevřela.

Na pravém beku významně podporoval ofenzivní tvorbu Adam Petržílka, společně s Ramadanem doručili několik míčů do vápna, sokolovská obrana se však ubránila. Na opačné straně co prošlo za mosteckou obranu, nekompromisně likvidoval Rodney Foungala. Přesto brankář Michal Patka musel předvést dva klíčové zákroky při nepříjemných centrech tzv. na půl cesty, tedy mezi obránce a brankáře. Mnohem více se však mostecký brankář zapojoval do množství rozehrávek mostecké obrany.

V 16. minutě konečně udeřilo. Most využil celkem 17 přihrávek v řadě k prvnímu gólu zápasu. Na konci řetězu se Filip Šimeček v kombinaci s Petrem Fischerem dostal za sokolovskou obranu a pohodlně trefil placírkou k tyči, 1:0. Filip Šimeček tak skóroval při svém debutu za Most a předvedl velmi vydařený výkon, který vygradoval do celkových 3 kanadských bodů v celém zápase.

Následovaly dvě velmi vydařené akce syrského mladíka Majd Ramadana, samostatný únik, klička brankáři a vyskluzovaná střela z brankové čáry, pár minut později vyprášení rukavic střelou uvnitř vápna. Následná obalovací střela Šimečka si vysloužila první potlesk náročného mosteckého publika. Postupem času však potlesku na mosteckém stadionu přibývalo. Ve 26. minutě se po krásném přenesení hry objevil v dobré šanci Petržílka, situace ho však překvapila a místo střely raději zvolil nepovedenou přihrávku. Gólovou akci však Adam Petržílka jako nový ofenzivní bek rozjel ve 35. minutě, do křídla krásně vysunul Šimečka, ten si natáhl míč mírně na střed a prosrtčil do vápna Lukáši Marhoulovi. Ten ač tísněn převzal balon do jasné šance a prostřelil Štrunce, 2:0.

Do druhého poločasu přišli na stopery Ruda Novák a Radek Žorna, do zálohy Rjaska , Hadinec, Hopi a na hrot střelec Jindra Novoný. Očekávaly se další góly. Prostřídal však rovněž soupeř a nová krev v úvodu druhé půle opět rozchytala Michala Patku, který si připsal další dva zákroky, když hasil jeden nadějný průnik a velmi vydařenou střelu v 55. minutě. Možná i díky tomu mostecký brankář rozjel v 58. minutě útočnou akci, která dala zápasu výsledkovou definitivu, průnikovou přihrávkou na střed našel Martina Petra, ten sklepnul Rjaskovi, následovalo přehození obrany a Šimeček sám na bránu s opět placírkovým zakočením. Na tři přihrávky od brankáře k vedení 3:0.

V jasně rozehraném zápase se v jeho závěru čekalo na zásah nejlepšího střelce minulého ročníku ČFL Jindry Novotného. V 63. minutě v největší příležitosti po centru Rjasky hlavičkoval zblízka do brankáře Štrunce. V 71. minutě po další přihrávce Rjasky chyběl přesně jeden krok k zakončení do prázdné před vybíhajícím brankářem. V 72. minutě zářící Filip Šimeček trefil opět placírkou tyč. V 74. minutě Rjaska opět na Novotného do vápna, který dával pod sebe podél malého vápna, skluz Enise Hopiho však přijel pozdě a balon prosvištěl mimo. V 78. minutě Enis Hopi ve druhé příležitosti střílel uvnitř vápna v tísni těsně vedle. V 80. minutě Rjaska v samostatném úniku bohužel na konci dlouhého sprintu nezbyly síly na lepší zakončení, míč na poslední chvíli utekl mimo správný krok, gólovou dorážku bohužel Jindra Novotný netrefil správně. V 85. minutě Novotný po vysunutí od Novického střílel křížem přes celou branku na delší tyč, těsně vedle.

Z množství šancí, i přes pokles tempa v závěru, čtvrtá branka určitě chyběla.

Filip Šimeček v parádním debutu za Most, dvě branky a jedna asistence, plus tyčka.

Michal Rjaska předvedl dvě klíčové přihrávky a jeden samostatný gólový únik, trochu štěstíčka chybělo.

Martin Petr poprvé na mosteckém stadionu.

Ruda Novák je s námi a ukončil jarní laborování se zraněním, ve druhé půli opět na svém stadionu.