21. 3. 2024

Repre pauzu ČFL nezná! Baník zajíždí na hřiště Jabloneckého béčka.

21. 3. 2024

Repre pauzu ČFL nezná! Baník zajíždí na hřiště Jabloneckého béčka.

O nové body do tabulky se naši hráči poperou s rezervou Jablonce. Obě mužstva prohrála svůj poslední zápas shodně 2:1. Souboj o důležité body vypukne v sobotu 23. 3. v 10:15 na umělé trávě v areálu ZŠ Mozartova.

Po nepovedeném zápase v Kolíně se mužstvo Baníku pokusí o reparát na hřišti Jablonce. Ke smolnému utkání, kde i přes velkou šanci na skalp domácích náš tým utkání nezvládl, se vrátil Radek Cibulka: „Zápas se nám v mnoha aspektech nepovedl. Často jsme zaostávali v pohybu a agresivitě v osobních soubojích. Zejména tyto dvě věci budeme muset výrazně zlepšit, pokud budeme chtít pomýšlet na body z Jablonce.“ Agresivní souboje byli hodně vidět v posledních zápasech sobotních soupeřů a lze očekávat, že ani tentokrát tomu nebude jinak. „Pro fanoušky to bude určitě pikantní souboj a my uděláme všechno pro to, abychom vylepšili naší reputaci po prohře v Kolíně,“ dodává Cibulka.

Realizační tým Jablonce bude moci využít širšího kádru z důvodu reprezentační pauzy. Nejlepším střelcem týmu zpod Jizerských hor je Oliver Velich se sedmi zásahy. Největší hvězdou je pak ligou protřelý Jaroslav Diviš, který má za sebou více než 100 startů v elitní tuzemské soutěži. Rezerva zelenobílých ztrácí v tabulce na náš celek čtyři body a jejich snahou bude tento náskok snížit na minimální rozdíl.

O proti poslednímu utkání na hostující půdě, dojde opět k výměně přírodní trávy za umělou. Tuhle situaci okomentoval Ondřej Novický: „Určitě bych nás raději viděl na přírodní trávě, na které už trénujeme třetí týden. Změna bude zejména v herní rychlosti.“ Mostecký středopolař dále uvádí, že do zápasu mužstvo vstoupí s cílem udržet čisté konto a koncentrovanou hrou si bude chtít dojít pro všechny tři body.

Po vleklém zranění bude konečně k zápasu připraven Jan Štefko. Naopak zlomenina zánártní kosti do hry nepustí zimní posilu Liada Elada. Dlouhodobě zraněný zůstává Rudolf Novák, který laboruje se svalovým zraněním.

Utkání v Mozartově ulici může hodně napovědět, kam povedou cesty tabulkou obou celků. Přijeďte i vy podpořit Baník do města, kde se nejvyšší soutěž hraje již 29 let. Sobotní klání startuje v 10:15.