9. 8. 2023

Reprezentace U17 v prvním zápase porazila Rumunsko 3:2

Klub
9. 8. 2023

Reprezentace do 17 let odehrála v úterý v podvečer v Mostě úvodní ze dvou přípravných utkání v tomto týdnu s Rumunskem. Svěřenci trenéra Jiřího Žiláka prohrávali o dvě branky, ale skóre zápasu otočili díky třem gólům v závěru zápasu.

První poločas úterního utkání nabídl v podání obou týmů velké množství nepřesností a ztrát. A jednu velkou chybu v podání domácího mužstva dokázali rumunští fotbalisté využít, když si český brankář Čtvrtlík zpracoval ve 44. minutě přihrávku před brankovou čárou a hostující útočník Kevin Taran rychlým napadáním vystihl pokus o kličku a doklepl míč špičkou snadno do sítě, čímž dal Rumunsku jednobrankový náskok. Vzápětí na druhé straně z otočky střílel Nechvátal, ale branku minul.

Na začátku druhého poločasu se do zajímavé situace dostal Kryštof Čížek, ale brankáře Rumunska z úhlu neprostřelil. Ten samý hráč měl k dispozici po hodině hry přímý kop z nadějné pozice zpoza vápna, ale záložník pražské Slavia vysoko přestřelil.

V 67. minutě si našel míč po centru na zadní tyč stoper Míček, ale výborně chytající rumunský brankář jeho hlavičku reflexivně vyrazil. A rumunský brankář Ungureanu držel čisté konto i v dalších minutách, kdy se do velkých šancí dostali postupně hned tři zakončující čeští hráči, ale ani jeden nezakončil přesně. A nakonec soupeř neproměněné šance potrestal, když v 75. minutě po dlouhém nákopu od branky prošel s míčem až před branku Yanis Pirvu a zvýšil na 2:0 pro Rumunsko.

Na začátku 85. minuty se českému týmu konečně podařilo prostřelit rumunského brankáře, když se ve vápně nejlépe zorientoval Josef Kolařík a prudkou střelou pravačkou propálil gólmana a snížil na 1:2. V závěru se do útoku vysunul i vysoký stoper Jiří Míček, který se nakonec ve čtvrté minutě nastavení dostal k míči po centru z pravé strany a přesnou hlavičkou srovnal na 2:2.

A o další dvě minuty později se český tým dostal k dalšímu rohovému kopu, prudký centr si od přední tyče poslal do vlastní sítě Dumitra a český tým tak dokonal obrat skóre a zvítězil 3:2.

Odveta s Rumunskem se hraje ve čtvrtek 10. srpna od 11:00 opět na stadionu FSJM v Mostě.