27. 3. 2024

Rozhovor s naší novou posilou, střelcem Denissem Stradinsem

27. 3. 2024

Rozhovor s naší novou posilou, střelcem Denissem Stradinsem

Nejen o prvním dojmu z klubu či osobních fotbalových cílech se rozpovídala nejnovější akvizice Baníku. Třiadvacetiletý rodák z Lotyšské Rigy Deniss Stradins nadchnul mostecké příznivce svými výkony a stal se terčem pro další rozhovor.

Můžešse na úvod sám představit a říci něco o sobě?
Tohle je velice zajímavá otázka, kterou obvykle nedostávám (maximálně od nějaké slečny). Myslím si, že jsem osoba, ke které si můžete vždy dojít pro radu, či probrat situace, kdy je něco špatně. Mám rád, když se o mě mluví, protože mi to pomáhá v celkovém růstu. Snažím se dosáhnout dokonalosti všemi možnými způsoby.

Lotyšsko je stát, který je více známý ledním hokejem. Kdo a kdy tě přivedl k fotbalu?
Fotbal je velkou součástí mojí rodiny. Můj táta hrál také fotbal a dostal se až do národního týmu Lotyšska. Nyní pracuje jako fotbalový agent. Jít v otcových šlépějích bylo tedy logické a nikdy jsem tohoto rozhodnutí v mém životě nelitoval.

Čeští fotbalovýí fanoušci mají v paměti zápas proti Lotyšsku z Eura 2004. Tobě byly v té době tři roky. Máš nějakou vzpomínku na tento turnaj aspoň z videí či vyprávění?
Vím jen to, že to byl pro Lotyšský fotbal největší úspěch v jeho historii. Jinak je pro mě obtížné o tom mluvit, protože si na víc nevzpomínám.

Jak jsi se dostal do české třetí nejvyšší soutěže?
Možná to je osud, ale bylo tu souhrou více faktorů, které mě sem přivedly. Měl jsem problémy s jedním nejmenovaným klubem, kde se ke mně nechovali férově. V té době bylo přestupové okno otevřené pouze v Česku, Polsku, Pobaltí, Gruzii a Skandinávii. Z těchto zemí jsem se rozhodl pokračovat v kariéře v České republice.

Jaké máš pocity z Baníku po třech týdnech působení v klubu?
Zatím se cítím dobře. Klub je organizovaný a vstřícný. Infrastruktura je na třetí ligu velmi dobrá. Fanoušci nás velmi podporují a jsou přátelští.

Našel sis v klubu už nějaké přátelé a kdo ti nejvíce pomáhá s adaptací v klubu?
Momentálně žiji se dvěma spoluhráči z týmu, kteří mi po příjezdu velmi pomohli a trávím s nimi většinu svého volného času. Jmenovitě jsou jimi Miłosz Głuski a Liad Elad. Dále mi pomohla obrovská pomoc od trenéra a realizačního týmu, kteří mě přivítali s otevřenou náručí.

Ve třech zápasech už jsi stihl skórovat třikrát a k tomu si připsat dvě gólové asistence a stal si se nedílnou součástí základní jedenáctky. Jak to vnímáš?
Snažím se být nejlepší a pracuji tvrdě na sobě. Právě těmito dílčími úspěchy se mi vrací to, pro co jsem dřel v minulých letech.

Máš nějaký fotbalový sen a jaký je tvůj oblíbený klub?
Každý fotbalista má téměř stejný sen. Hrát na velkých stadionech a vyhrávat cenné trofeje. Můj oblíbený klub je FC Barcelona.

Denissi, děkujeme za rozhovor a přejeme ti hodně štěstí v našem klubu.