27. 8. 2023

S Jabloncem doma 1:0, konečně výhra !!

A-tým
27. 8. 2023

Adin Jacobovici rozhodl o vítězství Mostu krásnou střelou dvě minuty před koncem.

Baník Most-Souš konečně naplno využil domácího prostředí a s jabloneckou rezervou poprvé doma zvítězil. V bojovném zápase rozhodl o třech bodech pro Most Adin Hananya Jacobovici, letní posila z Motorletu Praha. V 88. minutě se ve vápně uvolnil, zachoval chladnou hlavu a levačkou zamířil k zadní tyči 1:0. Most tak zakončí prázdniny a úvod sezóny s 8 body a v popředí tabulky.

Bojovnost a zodpovědnost zdobí v této sezóně hru Baníku, dále dobré výkony brankářů drží tým na dosah bodových zisků. Kryštof Lichtenberg opět ukázal klíčový zákrok, kterým udržel Most nad vodou. Spoluhráči poté mírnou převahu dokázali přetavit v první domácí výhru. Domácí mostecký stadion zatím padl pouze ve dvou případech. Vyhrály tady Zápy a předtím loni na podzim Hradec Králové.

Most měl šance už v prvním poločase, po akcích Skurovce mohl lépe zakončit Láďa Pátek nebo Honza Štefko, množství standardek rovněž nepadlo do přesnější mušky Marka Vobeckého. Zápas ve druhém poločase už mířil k remíze, ale náš tým vydržel v maximálním nasazení až do posledních minut a byl za to odměněn krásným vítězným gólem, na který už soupeř nedokázal zareagovat.

Baník Most-Souš - FK Jablonec B 1:0 (0:0)
Branka: 88. Jacobovici
Sestava Mostu: Lichtenberg - Pátek, Novák, Gluski (46. Cibulka), Petržílka - Vobecký - Štefko (82. Rjaska), Jacobovici, Skurovec (70. Radba), Matysiak (89. Bína) - Novotný (70. Krukowski)

Sestava Jablonce: Reiner - Malý, Karban, Hušek, Nykrín (84. Diviš), Breda (62. Gaši), Kubín, Svoboda, Schön (62. Ritter), Náprstek (62. Náprstek), Ikaunieks (46. Krulich)