27. 2. 2023

Sbírka pro zraněného bývalého hráče Mostu Martina Suchého

27. 2. 2023

Sbírka pro zraněného bývalého hráče Mostu Martina Suchého

Výtěžek ze vstupného na sobotní zápas proti Chlumci nad Cidlinou klub věnuje na podporu Martina Suchého, někdejšího hráče našeho klubu, který bojuje se závažným zraněním, po kterém skončil na invalidním vozíku.

Martin Suchý byl hráčem Mostu v jeho prvoligové éře a odehrál za náš klub 17 ligových zápasů. Během svého působení v Mostě pod trenérem Zdeňkem Ščasným patřil k tak zvanému slovenskému triu chalanov společně s Michalem Gašparíkem a Jaroslavem Belaněm.

Nyní bohužel prochází těžkou životní zkouškou a shání další finance na náročnou lékařskou péči nebo bezbariérovou přestavbu svého zázemí.

Při běžné kontrole stavby 6. července 2022 se pod ním zřítilo lešení a Maťo spadl z výšky 15 metrů na zem. Po převozu do nemocnice a okamžitém zásahu lékařů bylo vyšetřením zjištěno, že utrpěl rozsáhlá a vážná zranění. Poraněná mícha, rozdrcené obratle, zlámaná žebra, rozdrcená paže. To vše naznačovalo, že léčba bude dlouhá a výsledek na plné uzdravení nejistý. Maťo podstoupil tři náročné operace, při kterých se lékaři vší silou snažili postavit ho zpět na nohy. Přes všechny jejich snahy se to bohužel doposud nepodařilo.

Výtěžek ze vstupného na sobotní zápas proti Chlumci nad Cidlinou půjde na Maťovu sbírku, ke které se připojí i hráči A-mužstva. Jménem Martina budeme vděční, pokud se ke sbírce přidá i kdokoliv z mosteckých fanoušků. Dvě sběrná místa budou umístěna u obou vstupů na stadion. Tedy u vstupu na stadion směrem od parkoviště UMT a u vstupu směrem od restaurace Pod Tribunou.