1. 10. 2022

Starší i mladší dorostenci Mostu si poradili s Benešovem

Dorost U19
1. 10. 2022

Úspěšný dvojzápas s Benešovem si v sobotu připsali dorostenci U19 i mladší U17. Starší dorost v důležitém zápase vyhrál 5:0, mladší spoluhráči úspěšnou shanu napodobili a zvítězili 3:0.

Po slabším startu do sezóny potřebuje nutně bodovat i starší dorost Mostu. Po výhře v České Lípě (2:1) o minulém víkendu bylo vhodné vítězství potvrdit i v domácím prostředí a posunout se tabulkou ze spodních pater trochu výše. V zápase o 6 bodů se Benešovem se úkol podařilo splnit a Dorost U19 po těžkopádné první půli zvítězil jasně 5:0. Dvěma góly se na výhře podíleli Adam Dražil a Jan Skurovec, do listiny střelců je doplnil Josef Kučerka.

Most U19 byl od začátku zápasu s Benešovem jasně lepším týmem, v přeplněném vápně soupeře se však nedokázal prosadit ke kloudnější nebo pohotovější akci. Paradoxně všek do vedení mohl jít právě Benešov. Standardní situace dopadla do vápna a odražený míč směřující do opuštěné branky skončil milosrdně na břevně. Most si nadále z výrazné převahy nedokázal vypracovat gólovou šanci. Až konečně ve 37. minutě Havlíček posunul míč na roh malého vápna Dražilovi, který dokázal míč špičkou nohy usměrnit za zády benešovského brankáře Baťchy.

Ve druhém poločase se už žádné drama nekonalo. Všechny uklidnil v 55. minutě Skurovec, který konečně proměnil samostatný nájezd a zvýšil na 2:0. Po uklidnění přišly další branky v desetiminutových rozestupech. V 65. minutě Pepa Kučerka byl na správném místě i se správným timingem a vyraženou střelu pohodlně usměrnil do sítě. V 70. minutě opět vyražený míč dorážel pohodlně do sítě opět Adam Dražil. Na závěr předvedl jednu ze svých lepších chvilek Matěj Hadinec, který nezištně zpětnou přihrávkou připravil třešinku pro Jana Skurovce, který do prázdné branky pečetil na konečných 5:0.

FK Baník Most-Souš U19 - SK Benešov U19 5:0 (1:0)