24. 7. 2024

Stoper Jean Rodney Foungala přestupuje do Mostu

24. 7. 2024

Stoper Jean Rodney Foungala přestupuje do Mostu

Baník v týdnu potvrdil přestup a registraci francouzského stopera Jeana Rodneyho Foungaly.

Francouzský hráč Jean Patou Rodney Foungala stoupá v kariéře stále vzhůru. V mládeži prošel několika pařížskými kluby a sportovními centry mládeže. Pro kariéru v dospělém fotbale se však rozhodl v Čechách a v rámci projektu svého manažera přestoupil do přeborových FC Horky (Středočeský kraj). Následoval přestup do divizního Českého Brodu a poslední půlrok již hrál za FK Teplice a jejich rezervě pomohl k jarní záchraně v ČFL. Konkrétně odehrál 14 zápasů z 15 v základní sestavě a sbíral pozitivní statistiky včetně jedné branky do sítě Viagemu Ústí nad Labem.

V Teplicích absolvoval i pravidelné tréninky s A-mužstvem, ale startu v nejvyšší soutěži bránila mimo jiné i povinnost podpisu Ligové profesionální smlouvy. Pro své další působení si vybral Baník Most-Souš, který hráč respektuje jako ambiciózní klub, který mu může pomoci k dalšímu vzestupu kariéry. Tréninkové podmínky jsou dobrým předpokladem růstu hráče i celého klubu.

Rodney Foungala se tak stavá v současnosti jediným cizincem v kádru A-mužstva. Baník tak zredukoval počet cizinců z loňských až pěti hráčů. V úvodních třech zápasech letní přípravy hráč ukázal viditelný potenciál a patřil k nejlepším hráčům dosavadního průběhu léta. V minulých dnech došlo k dotažení posledních detailů smlouvy a hráč byl zaregistrován v Baníku.

Jean Patou Rodney Foungala
zkráceně Rodney Foungala
narozen: 2. ledna 2002 (22 let)

naši partneři