Mládež

Mládež
14. 10. 2023

Teplický víkend, derby hrají i dorostenci, Béčko jede do Žatce

Vedle A-mužstva se proti FK Teplice o víkendu utkají i dorostenci U19 a U17, B-mužstvo jede do Žatce.

Takzvaný teplický víkend, do kterého se vešla hned trojice utkání proti rezervním týmům FK Teplice. Dorostenci Mostu U19 a U17 se utkají proti B-dorostu a D-dorostu Teplic v sobotu dopoledne na Souši. Půjde o souboj druhého a třetího celku tabulky. Most drží třetí místo se čtyřbodovým odstupem na druhé Teplice B. Za aktuálně vedoucími b-dorosty Dukly a Teplic se formuje postavení Baníku Most-Souš, které je však závislé na umístění obou jmenovaných klubů ve vyšších dorosteneckých soutěžích, kde hrají jejich první dorosty. Trenérem B-dorostu FK Teplice je Admir Ljevakovič, který se tak v sobotu na Souši utká opět proti Petrovi Johanovi, tentokrát na trenérské lavičce, asistenta mu dělá bývalý ex-mostecký hráč Vlastimil Stožický. Utkání má výkop v sobotu v 10:00 na Souši, následovat bude utkání mladších od 12:15 hodin.

Žáci Mostu odehrají víkend všichni v Neratovicích. V sobotu tam nastoupí postupně U15 Ladislava Rameše, U14 Michala Nguyena a následně ještě U13 Martina Svobody a U12 Petra Melichara. Ve starších žácích by měl mít navrch Baník Most-Souš, ovšem v mladších žácích jsou aktuálně lépe postavená družstva Neratovic. 18-členná tabulka divize starších žáků se rozpadá na tři třetiny, horních 6 klubů kam aktuálně patří i Most s odstupem sleduje bitvy středních klubů, které jsou taktéž odskočeny od spodku tabulky. V případě výhry U13 bychom se dotáhli na první místo tabulky. Zápasy se hrají na neratovické umělce v sobotu postupně od 10:00 (U15), 12:00 (U14) a 14:00 (U13 a U12).

B-mužstvo vedené trenéry Stanislavem Hofmannem a Jirkou Lovíškem zajíždí k tradiční přeborové bitvě do Žatce. Most zde v nové historii zatím nikdy neprohrál. Po třech nevýhrách bude chtít naše rezerva určitě konečně zase zabrat. Po dominantnín rozjezdu sezóny přišel na náš B-tým mírný útlum v podobě domácí remízy s Brnou, remízy last-minute v Ledvicích a trochu senzační domácí prohry s Jílovém. V posledních šesti zápasech podzimu navíc Juniorku čekají zápasy na lepších adresách přeborové soutěže.

Ženy a dívky mají nabitý víkend. Už v pátek žákyně porazily ve společném družstvu s kluky Krušnohoří mostecké okresní žáky 4:3, když otočily nepříznivý vývoj. V sobotu žákyně cestují na další štaci, a to do Turnova k dalšímu turnaji 2. ligy žákyň a takzvanému turnaji čtyř. Ženy a Dorostenky se představí až v neděli. A-ženy přivítají na stadionu FSJM od 14:00 Bakov nad Jizerou, ve kterém budou mostecké holky favoritkami. Dorostenky zajíždějí na Duklu Praha B, Na Julisce v neděli odpoledne změří síly s podobně postaveným týmem v tabulce 2. ligy dorostenkyň.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš
AM vs. FK Teplice B (neděle 11:00, Teplice Stínadla)
BM vs. Slavoj Žatec (sobota 16:00, Žatec)
Ženy vs. Bakov nad Jizerou (neděle 14:00, FSJM)