26. 6. 2024

Trenér Jaroslav Belaň odchází z Mostu do Viktorie Plzeň

26. 6. 2024

Trenér Jaroslav Belaň odchází z Mostu do Viktorie Plzeň

Realizační tým A-mužstva se do nové sezóny promění, klub opouští šéftrenér brankářů Jaroslav Belaň, který míří do Viktorie Plzeň.

Baník Most-Souš se připravuje na start nové sezóny 2024/2025, do které vstoupí s novým trenérským týmem i novým sportovním managementem. Úspěšný realizační tým, který zakončil poslední sezónu ČFL na skvělém pátém místě se bohužel nepodaří udržet. Na konci sezóny klub oznámil rozchod s trenérem Milošem Sazimou, trenérský tým nyní opouští i takřka brankářská ikona Jaroslav Belaň. Vrací se do angažmá v prvoligové FC Viktorii Plzeň.

Jaroslav Belaň se připojil k našemu klubu v zimě 2022 a napomohl již v jarní jízdě za postupem z Divize. Teoretickou šanci na post brankářské jedničky tehdy rezolutně zamítl a připravoval dvojici brankářů Jan Nejedlý a Tomáš Hnízdil, kteří byli členy postupového divizního týmu.

Ve dvou sezónách v ČFL připravoval brankáře Pavla Halouska a Kryštofa Lichtenberga, kdy oba dosáhli na mimořádné sezóny během svého 1-ročního angažmá v Mostě, Halouska i v zachránářské sezóně vychytal 8 čistých kont, Lichtenberg dosáhl dokonce na tři nuly navíc a celkem 11x odcházel v sezóně s čistým kontem. Do nadcházející sezóny klub angažoval brankáře Tomáše Koldzieje a Lukáše Fialku, kteří se připojí k mosteckému Michalovi Patkovi, který se v závěru jarní části dostal rovněž do skvělé sportovní formy.

Jako šéftrenér brankářů napříč celým klubem se podílel na sestavení tréninkového programu brankářů dorostu a žáků. V rámci Ústeckého krajského fotbalového svazu působil i v rámci brankářské školy, kterou organizoval společně s krajským trenérem GTM Janem Štefkem (Grassroots trenérem mládeže Ústeckého kraje).

Na závěr právě skončené sezóny požádal Jaroslav Belaň o návrat zpět do FC Viktorie Plzeň, odkud odbržel opakovanou nabídku a rozhodl se dále pokračovat v přeci jen klubu vyšší úrovně. FK Baník Most-Souš by především chtěl vyjádřit poděkování za veškeré služby i nastavení úrovně tréninkové práce, kterou se klub pokusí udržet i v následujícím období. Nový trenér brankářů dospělých družstev bude představen v nejbližších dnech.

Jaroslav Belaň by závěrem svého působení v Mostě chtěl rovněž poděkovat za dobré pracovní prostředí a také podporu a spolupráci s fanoušky, které má Most dle jeho slov nejlepší v celé soutěži. "Zároveň bych rád vyjádřil poděkování za spolupráci i všem mým trenérským kolegům v mládeži. Myslím, že se podařilo trenérům trochu otevřít oči v přístupu k brankářům. Gólman je dnes klíčová postava do organizace defenzívy a také strůjcem řešení už i ofenzivní části hry. Taktická příprava hry brankáře začala mít v Mostě nový rozměr a s tímto odcházím spokojen. Klubu přeji vše nejlepší do dalšího období, rád se sem budu vracet a určitě zůstanu s klubem v kontaktu," sdělil Jaroslav Belaň.

naši partneři

partneři