12. 6. 2024

Trenér Miloš Sazima Most do další sezóny nepovede

12. 6. 2024

Trenér Miloš Sazima Most do další sezóny nepovede

Klub a trenér po vzájemné dohodě ukončili spolupráci a směrem k další sezóně se jejich cesty rozejdou. Klub nyní hledá nástupce, kterého zveřejní v příštích dnech.

Miloš Sazima ve své jediné sezóně v Baníku dovedl A-mužstvo na páté místo tabulky ČFL, do další sezóny však pokračovat nebude. „Vzhledem k umístění v tabulce je tato situace zvláštní, ale názorově jsme se prostě rozešli a oboustranně vycítili, že bude lepší vzájemně nepokračovat,“ sdělil ředitel klubu Jan Skýpala.

Most v posledních třech sezónách zažil sportovní extrémy, nejprve postoupil z Divize, dramaticky se zachránil v ČFL a v následné sezóně byl po podzimu pasován na aspiranta postupu do 2. ligy. Na jaře však tým ztratil tvář a dobře rozjetou sezónu ztratil.

Obě strany označují za hlavní problém překotnou přestupovou politiku, která do Baníku vnáší mírnou nestabilitu herního výkonu. Záchranářský kádr minulého jara se v létě s příchodem trenéra Sazimy hodně proměnil, další proměna přišla v zimě 2024, vynucená i neplánovanými odchody Marka Vobeckého a Petra Glasera, na které klub v zimní pauze nedokázal adekvátně zareagovat. A-mužstvo během jara na užší hráčský kádr vlivem zranění částečně doplatilo.

Trenér se zároveň ocitl i uprostřed klubových změn v otázce vedení sportovního úseku. Se začátkem jara 2024 se této role ujal sportovní manažer Petr Glaser, a to s cílem vytvoření větší koncepce a stability hráčského kádru, dále ve snaze o více regionální charakter. Letošní hráčský kádr doplňovali především zahraniční hráči.

Závěrem pak také reálné ambice klubu během sezóny nekorespondovaly se šancí využít dobré pozice mužstva po podzimní části. Mužstvo na jaře nebylo silnější než předtím na podzim.

Klub po postupu z Divize doslova skokově změnil odměňování hráčů a zejména způsob angažování nových hráčů. Baník se etabloval v České fotbalové lize, nicméně šance postupu do vyšší soutěže v tak krátké době nebyla pro klub ekonomicky reálná. Ekonomická udržitelnost projektu obnoveného klubu zůstává prioritou.

Miloš Sazima v uplynulé sezóně dosáhl s klubem ve 30 zápasech na 12 výher a 9 remíz, v poháru MOL Cup vyřadil v 1. kole FK Neratovice a ve 2. kole v poslední desetiminutovce vypadl s ligovými FK Pardubice. S klubem tak dosáhl na 43,3 % vítězných zápasů a získal přesně 50% všech možných bodů. S týmem uhrál 11x čisté konto a Jindra Novotný získal korunu krále střelců naší skupiny ČFL.

naši partneři

partneři