22. 10. 2023

Trenér Miloš Sazima: tuto prohru nesu špatně

22. 10. 2023

Trenér Miloš Sazima: tuto prohru nesu špatně

Bezprostředně po utkání trenér Miloš Sazima připustil velké zklamání, neboť tým v utkání nepropadl tak, jak ukazuje výsledek.

Trenére, v očekávaném zápase o čelo tabulky jsme dostali 4 branky, jak lze utkání zhodnotit?
Tato prohra se samozřejmě špatně přijímá, prohrát se může, ale ne tímto způsobem. Dvě branky jsme doslova soupeři připravili sami, třetí branku inkasujeme z naší standardky. Pokud máme ambice hrát v předních patrech tabulky, tak tohle by se mám stávat nemělo.

Nebyla v zápase něco jako netrpělivost nebo přemotivovanost, přeci jen po dvaceti minutách jsme prohrávali o tři branky.
To ne, to určitě ne. Přemotivovanost přináší spíše zbytečné fauly. Spíš si ale myslím, že pokud máme herní plán a nejsme ochotní ho během zápasu delší dobu držet, a to nyní už opakovaně; a ještě k tomu vyrobíme zbytečné, skoro nevynucené chyby, tak se nemůžeme divit, že pak z toho je takovýto vývoj zápasu. Ve druhém poločase se ukázalo, že herní plán na soupeře fungoval dobře.

Šancí bylo na obou stranách hodně, Most dal tyčku, měl penaltu, Matěj Kubeš měl dvě obrovské šance.
Nám by vstřelená branka v první půli pomohla. Navíc, pokud podruhé v řadě neproměníme penaltu, tak nemůžeme pomýšlet na větší bodový zisk. Nemyslím si však, že bychom nějak uráželi štěstí při šancích, ale nastavení hráčů v posledních dvou zápasech není takové, jaké by si naše tabulkové postavení zasloužilo. Ten tým dokáže vyhrávat, ale je nepříjemným překvapením, že stejně tak dokáže prohrát takovýmto skoro až nevynuceným způsobem.

Myslíte, že sestava doplácí třeba na převahu mladších hráčů?
Tak paradoxně, když to řeknu otevřeně, tak dneska jsme inkasovali po chybách vlastně nejzkušenějších hráčů kádru.

Jaký může mít tato prohra vliv na mužstvo?
Jsme tady společně asi 4 měsíce a ten mančaft se za tuto dobu ještě tvoří, zatím jsme se společně dokázali dostat do horních pater tabulky, ale ještě nejsme hotoví. S touhle prohrou se smiřuji opravdu těžko. Prohrát třeba o gól, kdybychom neměli šance, kdybychom si nevytvořili penaltu, kdyby nás soupeř nějak výrazně přehrál, ale takto se ta prohra kouše opravdu těžko.

Myslíte, že ten jsme se vrátili třeba do nějaké reality, že myslíme možná brzo někam vysoko?
Mělo by nám to otevřít oči, protože se asi ukazuje, že pokud chceme udržet toto postavení týmu v soutěži a dále ho třeba zlepšovat, bude vhodné částečné posílení kádru.