27. 9. 2024

Trenér Stanislav Hofmann skončil na lavičce A-mužstva

27. 9. 2024

Trenér Stanislav Hofmann skončil na lavičce A-mužstva

Trenér A-mužstva Stanislav Hofmann po vzájemné dohodě skončil na pozici hlavního trenéra A-mužstva. Klub představí nástupce v nejbližších dnech.

Po středečním neúspěchu v pohárové bitvě s Benátky nad Jizerou došlo ke společnému rozhodnutí o změně na pozici hlavního trenéra A-mužstva, kde nadále nebude pokračovat Stanislav Hofmann. A-mužstvo v dosavadním vývoji sezóny neplní předsezónní předpoklady, v úvodních osmi zápasech ČFL zaznamenalo pět proher a zvítězit dokázalo pouze v prvním kole v Jablonci a následně doma proti SK Kladnu.

Stanislav Hofmann převzal A-mužstvo Baníku v létě po odchodu Miloše Sazimy, který dosáhl na úspěšné páté místo v minulé sezóně. Během letní přípravy mužstvu vtiskl ofenzivnější a kombinačnější pojetí hry. V soutěžních zápasech však neměl štěstí na klíčové momenty. Tým doplácí především na laciné inkasování branek a slábnoucí efektivitu útočných akcí. Po úvodní výhře v Jablonci tým zaznamenal pět ligových proher v řadě. Výsledkově následně zvládl pouze domácí utkání s Kladnem.

Po skončení minulé sezóny a dohodě o ukončení spolupráce s trenérem Milošem Sazimou klub hledal kandidáta pro obsazení pozice hlavního trenéra. Během krátkého léta padla volba na dlouhodobého trenéra Mostu Stanislava Hofmanna. Se změnou na sportovním úseku, kde začal působit sportovní manažer Petr Glaser mělo jít o začátek systematičtější práce na úseku A-mužstva a počátek skladby kádru s delším přesahem. Bohužel klub potvrdil, že má potíže se stabilizací výkonnosti na úrovni 3. ligy a opět mění trenéra.

Přáli jsme si, aby trenér Hofmann navázal na úspěšné působení u mostecké mládeže, posléze Juniorky a vedl A-tým minimálně do konce podzimu. Bohužel však cítíme, že mužstvo potřebuje nový impuls dříve než v zimní přestávce. Přiznáváme, že před sezónou bylo očekávání hrát v horní polovině tabulky a navázat na úspěšný předchozí ročník. Úvod sezóny však mužstvo nezachytilo dobře a poslední zápasy ukázaly, že změna k lepšímu se nedostavuje. Středeční vypadnutí z poháru v domácím zápase s Benátky nad Jizerou vnímáme jako velký sportovní neúspěch v zápase, kde mužstvo nebylo horším týmem. Sdělil k situaci ředitel klubu Jan Skýpala.

Trenérovi Hofmannovi bych chtěl především poděkovat za jeho celkovou práci pro klub a za to, že v létě nabídnutou pozici akceptoval a s týmem šel do odvážné změny herního stylu i zapracován nových hráčů. Po krátkém odpočinku se určitě zapojí zpět do jiné trenérské práce pro klub.

Další změna na pozici hlavního trenéra A-mužstva je sportovním neúspěchem a zároveň přináší nutnost nalezení náhrady v krátkém čase, v rozehrané soutěži. Klub má potíže s udržením stability výkonnosti po postupu do ČFL a lavíruje s nastavením koncepce skladby A-mužstva. V létě přišlo až osm nových hráčů, kteří nahradili celkem 5 odcházejících cizinců. Nový hráčský kádr potřebuje snad více času, každopádně rozhodně má na víc než na dosavadní dvě výhry. Doplnil Skýpala.

A-mužstvo má v současnosti volný víkend, který vyplývá z letošního rozlosování soutěže 3. ligy. V nadcházejícím týdnu bude představen nový trenér A-mužsva, do té doby přípravu mužstva povede asistent Martin Kocík. Následující zápas hraje mužstvo v neděli 6.10.2024 v Teplicích.

naši partneři

partneři