Mládež

Mládež
18. 6. 2023

Turnaj rodičů vyhrála přípravka U10

Rodiče U10 ovládli druhý ročník turnaje Rodičů a obhájili tak loňské prvenství (tehdy jako kategorie U9). Ve finále až na penalty porazili Rodiče U11 a právem tak získali sadu medailí, která zbyla z různých turnajů mládeže, a kterou poctivě sesbíral sekretář klubu Petr Černý.

Opět na čtyřech hřištích umělé trávy na Souši, opět s kategorickým nesouhlasem hlavního trávníkáře Radka Listopada, zda vpustit turnaj na travnaté plochy a opět s emocemi od začátku do konce. Základní část probíhala ve dvou skupinách A a B po čtyřech týmech. Pořadatel ve snaze o minimální prostoje zvolil variantu, že všichni hrají pořád. To znemaná, že 5 plánovaných zápasů pro každý tým bylo odehráno bez přestávky. Semifinálové zápasy už byly doslova na krev, nicméně kondiční připravenost byla obstojná, k žádnému zranění nedošlo.

Základní skupiny ovládli pozdější vítěz Rodiče U10 a Rodiče U8. V následných semifinále se ukázalo, že skupina B byla zřejmě silnější, neboť do finále svedla opět týmy ze skupiny B. Rodiče U10 a Rodiče U11 se poprvé setkali už ve skupině, kde U10 vyhrála jasně 3:1. Ve finále už se hrál opatrnější, částečně i unavenější fotbal a rozhodovat musely penalty. Brankářské výkony rozhodly o vítězství U11. Rodiče ročníku 2013 tak zopakovali vítězství z loňska.

Minulý rok sice vítězem na hřišti byli rodiče U6, ovšem následný protest byl následně přijat. Trenéry mini-přípravky byli tehdy hráči B-mužstva František Radoš a Jakub Jurkovič, kterým v týmu pomohli i další kamarádi z trénovaného B-mužstva a hráči tak nesplnili dostatečnou rodičovskou podmínku. Letos bylo vše v pořádku a mohlo se tak rozhodnout na hřišti.

Favoritem turnaje byli dlouho Rodiče U8 vedeni hlavním rodičem Vladimírem Wagnerem. Poslední zápas ve skupině už jako jasný postupující prohráli s výběrem U13 a v semifinále si vylámali zuby v penaltovém rozstřelu. Penalty členům B-mužstva, na jaře jich Juniorka prohrála cca 5 v řadě. Neni se tedy čemu divit, že stopku vystavil opět penaltový rozstřel.

Rodiče U10 v turnaji nastříleli největší počet branek, celkem 13 a byli letos skutečně nejlepší. Přesto v základní skupině jednou prohráli s U6 a do semifinále se museli proklestit skrz povinnou výhru na výběrek krajské U13 vedené trenérem Radkem Lžíčařem. Jasné vítězství 6:1 už v půlce turnaje určilo jasného favorita na vítězství.

Výsledky turnaje rodičů 2023
(A) Rodiče U8 - Rodiče U15/U14 2:0
(A) Rodiče U6 Ajax - Rodiče U13 2:5

(B) Rodiče U10 - Rodiče U11 3:1