Mládež
22. 5. 2024

U11 a U9: Turnaje v Chemnitzu a dobrá německá zkušenost

Mládež
22. 5. 2024

U11 a U9: Turnaje v Chemnitzu a dobrá německá zkušenost

Přípravky U11 a U9 na německém turnaji v Chemnitzu obsadili shodně 11. místo, tedy střed 20-členného pole účastníků.

Trenér U9 Jiří Biely, že to byla první mezinárodní zkušenost pro jeho tým a klukům zahraniční akce trochu svazovala nohy. To se projevilo v základní skupině, kde tým opravdu dlouho nemohl dát góla. V průběhu turnaje se kluci rozehráli a následně vyhráli takzvanou spodní nadstavbu. Z Německa si tak odvezli částečný úspěch z odpoledního programu a množství zkušeností.

Praktický identický průběh absolvovala i starší přípravka U11 trenéra Bohouše Kopeckého. Nadstavbu Most jasně ovládl, bohužel ranní rozřazovací skupina výsledkově tolik nevyšla.

Mezinárodní zápasy v sobě nesou pokaždé kus prestiže, reprezentuje se něco víc než jen svůj klub a na obou stranách se zápasy hrají o trochu více na ostro. Německá zarputilsot české kluky evidentně zaskočila a vyrovnávali se s ní až v průběhu turnajového dne. Výsledky se postupně posouvali z remíz 0:0 nebo proher 0:1 až k vítězstvím v podobě 6:1 nebo 4:0. Ty přišly bohužel až v takzvané spodní nadstavbě, ale stoupající trend herního výkonu byl jasně znát.

Trenér U9 Jiří Biely rovněž poukázal na jinou velikost míče, oproti velikosti míče 3, se kterou běžně hraje mladší přípravka v Česku, v Německu se hraje s odlehčeným míčem, ale klasické velikosti 5. Hráčům to v prvních zápasech dělalo skutečně problémy, hlavně při střelbě. Němečtí hráči stříleli krásně a tvrdě, kdežto naši kluci měli tendenci míč spíše podkopávat a chyběla razance, brankáře naše střely lehce posbírali.

Turnaj v organizaci Chemnitzeru FC sezval 20 okolních klubů regionu Chemnitz a Aue. Zajímavé zápasy jsme si tak zahráli s Chemnitzerem FC, FSV Zwickau, Auerswalde nebo FC Stollberg. Zápasy celkem na čtyřech hřištích rychle odbíhali a nevadilo ani mírně deštivější počasí.

Trenér Biely v hodnocení pokračoval, že klukům pomohla i hra 5+1 (v Česku mladší přípravka hraje ve 4+1) a větší hřiště. Více se běhalo, vzdálenosti byly delší a zápasy tak mnohem intenzivnější, škoda, že klukům tolik neevycházela střelba, v základní skupině jsme skutečně i přes šance nemohli dlouho vstřelit branku.

Starší přípravka U11 skončila v základní skupině těsně za hranou postupu do finálové nadstavby. Mrzela zejména těsná prohra s Jenou 1:2. Ve spodní nadstavbě už Most na přemožitele nenarazil a postzpně porazil FC Wacker Witgensdorf, TSV Oberfohna, SV Planitz a USG Chemnitz.

Všeobecně se těšíme na další německé turnaje i společný česko-německý formát pro podzimní režim turnajů přípravek, které doplní ústecký krajský přebor přípravek.


U9 čeká na další zápas na lavičce v Chemnitzu


Kluci i holky na jednom hřišti, o rok starší dívky mohou být celkem oříšek i pro zkušené borce z U9.


Trenér Jiří Biely vymýšlí, jak vyzrát na úporný německý presink.čtěte také

novinky