Mládež

Mládež
31. 7. 2024

U14: Michal Prokop se vrací do klubu jako trenér mládeže

Starší žáci U15 a U14 trává tento týden na soustředění ve Spořicích a v realizačním týmu přivítali staronovou tvář Baníku, jednoho ze strůjců postupu do 3. Ligy, Michala Prokopa.

V realizačním týmu U14 bude od nové sezóny společně s Ladislavem Ramešem působit i Michal Prokop, který se tak vrací do klubu po dvou letech, které hráčsky strávil v Perštejně a Ledvicích. Tentokrát už ryze v roli trenéra mládeže, ačkoliv hráčské působení v Ledvicích potvrzuje 29-letý trenér i do další sezóny.

Starší žáci jsou aktuálně na soustředění ve Spořicích, kde skládají nový tým pro start sezóny na konci srpna proti Slavoji Vyšehrad a pilují zejména přechod z malého hřiště 7+1 na klasické velké v rozestavní 10+1.

Michale, vítej zpátky, jaké kroky byly nutné, aby ses stal trenérem naší mládeže?
Musím přiznat, že o trenérském řemesle jsem přemýšlel již nějakou dobu, jako učitel, mimo jiné i tělesné výchovy, jsem zjistil, že mě baví práce s hráči a dětmi, proto jsem na nabídku Ládi Rameše, který hledal stálého asistenta kývnul.

Je to tedy tvůj trenérský začátek.
Ano, jsem začátečník, ačkoliv tedy vedení hodin tělesné výchovy mi už nějaký základ dalo. Těším se, že od Ládi Rameše načerpám správnou metodiku a líbí se mi i některé jeho názory na mládežnický fotbal.

Jak zatím probíhá příprava na novou sezónu?
S přístupem hráčů jsme zatím velmi spokojeni, snaží se. Aktuálně přecházíme na velké hřiště, což je pro kluky trochu nové prostředí. V nedělním zápase jsme sledovali, že zatím je potíž zvětšený prostor udýchat, zatím se kluci hodně hlásili o střídání.

Ty nadále působíš jako hráč v Ledvicích?
Ano, hráčsky pokračuji ve Viktorii Ledvice a bude chtít ještě nějaký rok hrát, ale myslím, že s trénováním v Baníku to půjde velmi dobře skloubit.

naši partneři

partneři