Mládež

Mládež
14. 5. 2024

U14: Postup do semifinále Poháru ÚKFS po vítězství v Ervěnicích 2:0

Žáci U14 dnes zvládli roli favorita a na hřišti v Jirkově porazili domácí SK Ervěnice-Jirkov 2:0.

Po jedné brance v každém poločase nastříleli mostečtí žáci a litovali dalších neproměněných šancí. Nicméně kluci a holky žáků SK Ervěnice-Jirkov předvedli velmi dobrý, odvážný výkon a rovněž sahali po gólu, který by úterní čtvrtfinále jistě zdramatizoval.

Baník začal od začátku kombinačně, ale množství šancí končilo na hranici přeplněného velkého vápna. Většině akcí chyběl rychlejší přechod do finální fáze. V brance Ervěnic rovněž velmi dobře zachytal mostecký brankář Martin Duchek. V úvodní dvacetiminutovce vychytal střely Mareše, Kuska nebo Terynka. Kapituloval až po chytře rozehrané standardce a pohotové střele Petra Mareše. Mostečtí se tak uklidnili, ale další dvě šance skončily těsně vedle tyčí branky domácích.

SK Ervěnice-Jirkov, v jejichž dresu se objevily i Natálie a Štěpánka Čížovy hrozily především z brejků a stopeři Daniel Škanta s Tadášem Terynkem museli být na pozoru.

Po změně stran měl Most další velké příležitosti, samostatné nájezdy jsme však v tísni obránců proměnit nedokázali. Rozhodla tak samostatná akce Aleše Kuska na 2:0 s chytrým zakončením lobem přes brankáře Duchka.

Trenér Michal Nguyen měl v zápasovém hodnocení slova chvály pro soupeře, který hrál odhodlaně a fotbalově. Svůj tým nabádal k dřívějším střelám a lepšímu řešení finální fáze.

V turnajovém pavouku v semifinále narazíme na vítěze zápasu Sokol Košťany - FK Teplice U14. Pohár ÚKFS je určen pro kategorie starších a mladších žáků, licenční kluby SpSM se však smí účastnit pouze s o rok mladšími výběry, tedy s týmy U14 nebo U12.

SK Ervěnice-Jirkov - FK Baník Most-Souš 0:2 (0:1)
Branky:
21. Mareš, 47. Kusek

Sestava Mostu: Arnolt (35. A. Kraus) - Vorlíček, Tad. Terynek, Škanta, Štěpánek - Kuruc, Vaňous, Cichý, Pacák, Mareš - Kusek (hokejové střídání: Jakoubek, Malkus, Buriánek, M. Kraus, Tob. Terynek)

Sestava Ervěnic: Duchek - Kudlič, Š. Čížová, N. Čížová, Čmejrek, Kolbaba, Hrubý, Jíra, Kubánek, Rada, Pelikán (hokejové střídání: Kasl, Náměšný, Holý, Morar, Hanzlíková, Pfeifer)

Rozhodčí: Martin Maleček - laik, laik

naši partneři