16. 4. 2024

U15: Jasné vítězství s Viktorií Žižkov na Albrechtické

Mládež
16. 4. 2024

Vydařené zápasy o čelo tabulky žákovské divize mají za sebou žáci U15 a U14, v sobotu oba celky dokázaly v domácím prostředí dokázali přesvědčivě zvítězit.

Starší U15 odehrála výrazné utkání, ve kterém využila dlouhotrvající územní převahy a ve druhém poločase zápas dovedla do jasného vítězství 4:0. Most na úvod prováhal několik slibných příležitostí a do první branky se trápil se zakončením. Velkou šanci měl Aleš Kusek, Jirka Kříž, zajímavé průniky Petra Mareše a Vítka Saifrta rovněž volaly po gólu. Prosadil se však až ve 27. minutě Jirka Kříž když z dálky z nevinné akce přehodil brankáře Bezvalda.

Viktorka Žižkov se pokoušela rovněž o kombinační fotbal a největší šanci měla hned v úvodu utkání, kdy Most doslova přežil skrumáž před brankou a poskakující míč na malém vápně. V dalším vývoje se však soupeř vytrácel a spoléhal se především na brejkové akce.

Po změně stran se mostečtí kluci hnali za pojištěním výsledku a rozhodnout dokázali až 20 minut před koncem. Po sérii velkých šancí, do kterých se postupně dostávali Michal Rusník, Jirka Krovak nebo Václav Kos, se konečně po standardce hlavou prosadil David Pašek. Z Baníkovců evidentně spadl stres a v závěru utkání začali konečně přidávat góly přiměřeně k počtu vytvořených šancí. V 71. zvýšil na 3:0 Tadeáš Terynek a v poslední 80. minutě završil skóre na 4:0 Michal Rusník.

FK Baník Most-Souš U15 - FK Viktoria Žižkov U15 4:0 (1:0)
Branky: 27. Kříž, 57. Pašek, 71. Tad. Terynek, 80. Rusník
Sestava Mostu: Loos - Mareš (72. Pavelec), Pašek, Terynek, Tad. Žák (64. Procházka)- Saifrt (72. Sklenář), Rusník, Kos (54. Paulovič), Krovak (64. Hostaša) - Kusek, Kříž (54. Papcun)

Mladší U14 v souboji druhého celku tabulky se třetím rozhodla o osudu utkání až ve druhém poločase a potvrdila tak své postavení na druhém místě tabulky za Duklou Praha. Mladí Baníkovci začli utkání dobře a hned v 10. minutě je poslal do vedení Maytáš Vaňous, žižkovští však záhy dokázali otočit výsledek brankami v 15. a 20. minutě, kdy je poslal do vedení Adam Smrž a Vojtěch Matějka. Šťastný vyrovnávací gól Michala Krause ve 33. minutě rozhodl o poločasovém remízovém výsledku 2:2.

Po změně stran už dával branky pouze Most, ve 49. minutě Daniel Cichý strhl vedení opět na stranu Mostu, dvě minuty na to přidal posjitku Martin Speedy Štěpánek a stejný hráč o pět minut později, tedy v 56. minutě zasadil definitivní pátou ránu houževnatému soupeři. Žáci U14 tak porazili Viktorku Žižko zaslouženě 5:2 a drží se na druhém místě tabulky.

FK Baník Most-Souš U14 - FK Viktoria Žižkov U14 5:2 (2:2)
Branky: 10. Vaňous, 33. Kraus, 49. Cichý, 51. a 55. Štěpánek - 15. Smrž, 20. Matějka
Sestava Mostu: Arnolt - Vorlíček, Pacák, Vaňous (59. Tob. Terynek), Štěpánek - Cichý (64. Vavřín), Škanta, Miler (59. Jakoubek), Reiss (52. Mihok) - Kuruc, M. Kraus