Mládež

Mládež
16. 4. 2024

U17: Překvapivá remíza na Dukle Praha 1:1

Dorostenci U17 přivezli v sobotu překvapivý výsledek z Prahy, když obrali o body lídra tabulky Duklu Praha. Vyrovnávací branku dával v 68. minutě Pavel Černý.

Dvě předchozí prohry v Sokolově a doma s Roudnicí nevěštily pro mladší dorost U17 před zájezdem na Duklu Praha žádný velký bodový zisk. Mladší dorostenci se však paradoxně v těžkém utkání chytili a vrátili se tak do jarní části sezóny, kterou začali na třetím místě tabulky, aktuálně však hájí pátou pozici v bodově našlapené tabulce Divize dorostu.

V utkání proti Dukle Praha na pražském Suchdole to nevypadalo nijak růžově neboť trenér Marcel Grund musel lepit sestavu ještě během dopoledne před zápasem, kdy do nominace doplňoval dva hráče ze žákovské kategorie. Domácí Dukla šla navíc do vedení hned v 8. minutě po brance Slatinského. Mostecký brankář Václav Hůla však v dalším průběhu další branku nepustil a spoluhráči se po několika vydařených šancích dostali do zápasu a byli Dukle vyrovnaným soupeřem.

Po změně stran vyrovnal v 68. minutě stav na 1:1 Pavel Černý a Most si odvezl ze zápasu s lídrem cenný bod.

Trenér Marcel Grund si pochvaloval především týmový a bojovný výkon a litoval neproměněné obrovské šance Martina Rjasky ze závěru utkání. Bod za remízu však bere a chválí své svěřenci za houževnatý a nebojacný výkon.

FK Dukla Praha U16 - FK Baník Most-Souš U17 1:1 (1:0)
Branky:
8. Slatinský - 68. Černý
Sestava Mostu: Hůla - Straňánek (46. Štandera), Švec, Dobiáš, Bernard, Kotlár (46. Titlbach), Džuban, Šebek (58. Studený), Čermák (73. Martin Rjaska), Svítek (78. Fišer), Černý

Sestava Dukly: Macháček (46. Pechar) - Novák, Mellion, Habrych, Kuntoš, Čvirk (46. Sixta), Slabý, Holub (70. Ježek), Ford (70. Sklenský), Slatinský, Nový (46. Košatka)

Brankář Václav Hůla byl klíčovou oporou dorostenců U17 v zápase na Dukle Praha

Luboš Studený pomohl po 45 minutách v zápase staršího dorostu.

Pavel Černý vyrovnal dvacet minut před koncem.