27. 8. 2024

U19: Dramatický průběh, ale jasná výhra 4:2 s Českou Lípou

Dorost U19
27. 8. 2024

Dorost U19 si připsal druhé vítězství v řadě, v sobotu na Souši porazil Českou Lípu 4:2.

Dorost Baníku byl po celý zápas lepším týmem a zaslouženě si v průběhu vybudoval tří - brankový náskok. Česká Lípa však hrozila z nebezpečných brejků a zejména v prvním poločase mostecký dorost podržel výbornými zákrok brankář David Svoboda.

Po změně stran zvýšil na 3:0 Miloslav Holub a zdálo se, že je rozhodnuto. Soupeř však utkání dokázal zdramatizoval, kdy ž po brankách 61. a 75. minutě stáhl vedení Most na rozdíl jediné branky.

Nervózní závěr tak rozhodl až Pavel Černý, který po nastřdání a minutě pobytu na hřišti rozhodl brankou na 4:2 o zaslouženém, ale dramatickém vítězství mosteckých dorostenců.

Baník tak v úvodních třech zápasech remizoval se Sokolovem, vyhrál na Žižkově a s Českou Lípou. V tabulce se zařadil na druhé místo za Bohemians Praha B.

FK Baník Most-Souš - Arsenal Česká Lípa 4:2 (2:0)
Branky: 20. Paldrych, 29. Záruba, 50. Holub, 89. Černý - 61. Benedikt, 75. Bohatý
Sestava Mostu: Svoboda - Vaic (88. Džuban), Š. Radba, Kupec, Švarc - Paldrych, Žáček, Konopík (62. Moscato) - Kopřiva (56. Benda), Záruba, Holub (88. Černý)

Sestava Č. Lípy: Benda - Slovák, Zajíc, Šiner (63. Zítko), Vrána, Jandáč, Benedikt, Chernushkin, Bartoš (46. Bohatý), Paulus, Eder (46. Bilko)

Pavel Černý přišel v 88. minutě, viděl, dal branku a zvítězil.

Kapitán Denis Paldrych vymýšlí kam pošle přímý kop.