7. 9. 2022

V Retro zápase ligových sestav letos zvítězil FK Teplice

7. 9. 2022

V Retro zápase ligových sestav letos zvítězil FK Teplice

V zápase legend klubů Baníku Most a FK Teplice po loňské remíze 4:4 zvítězily letos jasně FK Teplice, když Michal Doležal zaznamenal hattrick. Na straně Mostu skóroval pouze Václav Štípek a Tomáš Pilař zahodil penaltu. Zápas ligových sestav obou celků završil sportovní odpoledne na stadionu Josefa Masopusta a spojil generace mosteckého fotbalu. V předzápase se představili přípravky U8 Mostu a Teplic a stejně tak dívky, které odehrály přátelské utkání s Chemnitzerem FC.

Podobně jako v loňském roce okořenil začátel školního roku zápas ligových legend klubů Mostu a Teplic a v sestavách se opět objevily skutečně největší hvězdy prvoligového fotbalu na Ústecku. V Mosteckém dresu nechyběli Horst Siegl, Jirka Novotný nebo Michal Macek. Na straně Teplic se představili Štepán Vachoušek, Pavel Verbíř nebo Jan Rezek. Na pozicích brankářů bylo rovněž nabito, teplickou branku hájil Martin Slavík, tu mosteckou Martin Svoboda a Jaroslav Belaň. Zřejmě vzhledem k věku nastoupil Jaroslav Belaň na mosteckém stadionu poprvé v poli jako hráč a postavil se na post podhrotového útočníka, kde úspěšně uplatňoval svoji výšku.

Do vedení v zápase šly brzy Teplice, střelu na přední tyč propasíroval za záda brankáře Svobody Vlastimil Stožický. Brzy na to přidal druhý gól Michal Doležal. Teplická sestava byla letos aktivnější a diktovala tempo hry, přesto Most vyrážel do protiútoků, které však nebyly dotaženy. Jinak tomu ovšem bylo ve 21. minutě kdy podařenou akci Mostu gólově dotáhl Václav Štípek.

Trenér Mostu Přemysl Bičovský a Jan Štefko zkoušeli rotovat sestavou a využívali tak povoleného hokejového střídání, přesto se nedařilo udržet déle míč na kopačkách a více se tedy spoléhalo na naběhané kilometry Ladislava Jamricha nebo Kamila Novotného.

Ve druhém poločase Most neproměnil některé nabízené penalty, kterými nešetřil delegovaný rozhodčí Petr Černý. V zápase odpískal dohromady 3 pokutové kopy, což je zatím jeho sezónní rekord. Bohužel tepličtí střelci se činili lépe.

Retro zápas ligových sestav z let 2005 - 2007, kdy Baník Most působil v nejvyšší české soutěže se dočkal svého druhého opakování. V loňském zápase v rámci oslav 60 let Stadionu Josefa Masopusta utkání skončilo remízou 4:4. Letos bohužel teplický výběr zvítězil vysoko 6:1. Napříště zamíří společné setkání úspěšných generací dle předběžných dohod do Teplic.

Sestava FK Baník Most
Martin Svoboda