A-tým
15. 10. 2023

V Teplicích prohra 0:1, bitva do poslední minuty

A-tým

A-mužstvo v derby nepotvrdilo roli favorita a v Teplicích prohrálo těsně 0:1, po brance Yehrora Tsykala ze 32. minuty. Z množství šancí a získaných standardek jsme se gólově po sedmi zápasech neprosadili.

Intenzivní utkání, kterému uškodily malé rozměry teplického hřiště Mexiko. Oba týmy předvedly množství fotbalových akcí, přesto zápas přešel do bitvy o každý mětr hřiště s množstvím vzdušných soubojů, zblokovaných střel nebo uniklých míčů do zámezí. Od první minuty do zcela poslední se hrálo ve vysokém tempu s maximálním nasazením i emocemi, které kořenily derby zápas a obnovily někdejší rivalitu mezi oběma kluby.

Most hnán početným a slušně skandujícím kotlem mosteckých fanoušků vstoupil výborně do obou poločasů, první dvacetiminutovky první i druhé půle byly jasně v režii Mostu. Bohužel z množství centrů nebo průniků do vápna nevzešla žádná stoprocentní šance, hrálo se spíše do plného hřiště. Baník se uvedl krásnou střelou Vládi Pátka, v 7. minutě bez přípravy pálil k pravé tyči, brankář Luděk Němeček se poprvé vytáhnul. Petr Glaser, Marek Vobecký odcentrovali první centry do ohně, kde se pohybovali štírci Štefko a Novotný, v těsných soubojích se bohužel neprosadili k uklidněným střelám.

Bohužel po dvaceti minutách se Most mírně vytratil, hrálo se více ve středu pole a Teplice získaly první střely na Lichtenberga. Ve 32. minutě po neuhlídané standardce soupeř dokázal jít do vedení, když k odraženému míči měla blíže dvojice dotírajících, z nichž Yehor Tsykalo doslova dotlačil míč za Lichtenberga.

Ve druhém poločase si Baník vydobyl trvalou převahu. V 53. minutě jsme získali penaltu po faulu na Jindru Novotného, její exekuce se ujal Marek Vobecký, bohužel brankář Němeček jeho střelu vystihl. Utkání se stoupajícím počtem minut získávalo větší a větší emocionalitu. Teplice mohly zvýšit vedení po úniku Bednára, Kryštof Lichtenberg však v protipohybu vytlačil přízemní střelu mimo tyče. V 69. minutě centrovanou standardku Petra Glasera hlavičkoval Ruda Novák těsně nad břevno. V 74. minutě dohrávanou standardku na zadní tyči krásně trefil Radek Cibulka, bohužel jeho gólová střela byla zblokována.

Teplice se dostaly k několika brejkovým situacím, které mohly být vyřešeny a dotaženy lépe. Most hrál více do plných a na menším hřišti získával především rohové kopy. Ty však lapil výborně chytající Němeček nebo rozehrávané standardky nenacházely správné adresáty. Bohužel to působilo více jako letecký den, množství centrů do plného vápna Teplic bylo dostatek. V 81. minutě se Jindra Novotný povedeně prosmýkl do vápna, střela mu vyšla na levačku a bohužel těsně přestřelil.

V posledních minutách už s Lichtenbergem skoro v útoku visel gól ve vzduchu, Teplice doslova přežily závěrečný tlak, ve kterém si Baník vypracoval možná největší šanci zápasu po vydařené kombinaci uvnitř vápna soupeře. Finální přihrávka však projela celým vápnem, chyběl krok.
Most tak po velkém boji a pětizápasové šňůře napínavé utkání v Teplicích prohrál nejtěsnějším rozdílem. Povedenému zápasu, tempu i atmosféře uškodila zbytečná dohra ze strany domácích, kteří po konečném hvizdu vyprovokovali potyčku, během které byl ex-post vyloučen teplický Patrik Kolář.