6. 10. 2024

V Teplicích těsná prohra 0:1

A-tým
6. 10. 2024

A-mužstvo Baníku na umělé trávě teplických Stínadel podlehlo posílenému béčku Teplic těsně 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil ve 34. minutě Yehor Tsykalo.

Souboj 9. kola 3. Ligy, bohužel již ve spodni části tabulky, rozhodla nevýrazná akce ze 34. minuty, kdy teplický Jakub Hora po autovém vhazování odcentroval, na zadní tyči vyplaval Yehor Tsykalo a pohodlně zakončil do branky Tomáše Holého. Teplice šly do vedení a zúročily tak převahu, kterou získaly v průběhu celé první půle vzájemného nedělního zápasu. Těsný výsledek se podařilo udržet až do úplného konce.

Baník vstoupil do zápasu se třemi debutanty v základní sestavě, poprvé od začátku nastoupil Lukáš Marhoul na levém kraji zálohy, Kenneth Balázs ve středu hřiště a avizovaná posila v brance Tomáš Holý. Domácí zase vyrukovali se sestavou, kde naopak více jak 30 ligových startů zaznamenali Jakub Hora, Michal Bílek, Tadeáš Vachoušek nebo Richard Sedláček, mezi ligové aspiranty se dále v sestavě řadili Marek Beránek, Yehor Tsykalo Jakub Emmer a v brance Luděk Nemeček.

Teplice od prvních minut získaly mírnou převahu, hrálo se intenzivní utkání s vysokou koncentrací a nasazením. Atomosféru vytvářel skandující mostecký kotel. Boj o střed hřiště probíhal takřka po celý zápas, výrazné brankové příležitosti nepřicházely. Situace se rodily spíše po centrech a různých zblokovaných přihrávkách s možností občasné pohotové střelby, které však na obou stranách chyběla přesnost. Most se blýskl pološancí Jindry Novotného ze 12. minuty nebo standardkou Filipa Šimečka, která pořádně protáhla brankáře Němečka.

Mostecký brankář Tomáš Holý se uvedl rovněž při centrovaných míčích, domácí se snažili o využití několika závarů, ale do přímého ohrožení branky se rovněž nedostávali. Obdržená branka ve 34. minutě přišla z nevinně se vyvíjející akce, autové vhazování, klidné odcentrování, propadlý míč na zadní tyč a volný Yehor Tsykalo s jednoduchým sklepnutím centru do branky. Nedůraz a nižší odpovědnost při osobních soubojích ve vlastním vápně nás sráží zřejmě do další komplikované sezóny.

Po změně stran se optika zápasu částečně změnila. Most nabíral větší územní převahu, ale přečíslovat teplickou obranu do šancí se mu nedařilo. Hrozili jsme především ze standardek, ale několik ošidných centrů pochytal bezchybný brankář Němeček. Naopak na druhé straně jsme museli řešit několik brejkových situací a míčů za obranu, ve kterých Jakub Emmer a Tadeáš Vachoušek lobovali vybíhajícího brankáře Holého. Oba pokusy skončily těsně vedle branky, kde Tadeáš Vachoušek trefil dokonce břevno.

Největší příležitost Baníku k vyrování byla zřejmě po střele Filipa Šimečka, která jen těsně minula levou tyč teplické branky. Kombinační útočné akce se nám bohužel v neděli dotahovat nedařilo. Utkání tak skončilo těsným vítězstvím domácího celku.

FK Teplice B - FK Baník Most-Souš 1:0 (1:0)