27. 8. 2022

V dalším kole MOL Cupu se utkáme s Vlašimí

27. 8. 2022

V dalším kole MOL Cupu se utkáme s Vlašimí

Páteční los MOL Cup nám rukou historicky nejlepšího střelce reprezentace Jana Kollera přisoudil loňského účastníka baráže o postup do 1. ligy, klub FC Sellier & Bellot Vlašim. Hrát se bude na Souši v polovině září, kluby zatím přesný termín nepotvrdily.

Po pohárových vítězstvích v Lounech a doma s Admirou nám los MOL Cupu přisoudil do dalšího kola, druholigovou Vlašim, se kterou svedeme boj o postup do osmifinále Poháru FAČR. Loňský druhý celek tabulky Fotbalové národní ligy nezačal současnou sezónu nejlépe a je na tom hodně podobně jako náš mostecký tým. Po čtyřech kolech 2. ligy Vlašim stále čeká na první body, když jí nevyšly úvodní zápasy s Jihlavou, v Karviné, s Líšní nebo na Spartě. V poháru náopak rozstřílela divizní Libiš vysoko 9:1.

Po červnové baráži o postup do 1. ligy proti FK Teplice pokračuje v další sezóně Vlašim jako nepsaná farma SK Slavie Praha, kádr tak byl v letní přestávce doplněn o mladé slávistické naděje. Po horším vstupu do sezóny Vlašim dále posílila například o Jiřího Kulhánka (64 startů v lize za Budějovice a Liberec) nebo Antonína Svobodu, dvacetiletého útočníka, který má za sebou angažmá v rakouském Salzburgu a Lieferingu.

Klub byl založen v roce 1922. V roce 2009 Vlašim postoupila do 2. ligy, ve které setrvává doposud, v posledních 5 sezónách se posunula do přední poloviny tabulky, nejlepšími umístěními bylo 2. místo v roce 2022 a 4. místo v roce 2017.

Termín zápasu je úředně stanoven na středu 14. září. Kluby však jednají o přesunu termínu, o který mají obě strany zájem. O přesném termínu střetnutí budeme informovat v nejbližších dnech.

Foto: FC Sellier & Bellot Vlašim