12. 10. 2023

V neděli hrajeme derby v Teplicích, fanoušci vyráží vlakem

12. 10. 2023

V neděli hrajeme derby v Teplicích, fanoušci vyráží vlakem

V neděli odehraje A-mužstvo další z regionálních derby, od 11:00 hodin nastoupíme v Teplicích.

Dlouho očekávaný zápas je za dveřmi, v neděli v 11:00 hodin se odehraje v rámci 11. kola ČFL utkání FK Teplice B - FK Baník Most-Souš, fanoušci vyrážejí na utkání vlakem z mosteckého vlakového nádraží, kde je sraz v 8:40 (odjezd vlaku pak v 9:01).

Utkání se odehraje v areálu stadionu Na Stínadech, avšak na vedlejším hřišti zvaném Mexiko, mostečtí fanoušci budou mít rezervovánu celou protilehlou tribunu, tedy tu na straně hokejové haly.

V zápase se utká v současnosti třetí tým tabulky (Most) proti poslednímu celku, kterým jsou aktuálně Teplice. Takřka úplně stejné pozice, akorát v opačném gardu měly oba kluby na konci minulého podzimu. Most tehdy z posledního místa dokázal na svém stadionu FSJM v posledním zápase podzimu vyhrát 3:2 a odrazit se tak k jarní záchraně. Listopadové utkání na mosteckém stadionu bylo za zvětšeného diváckého zájmu, oba tábory fanoušků vytvořily bouřilovou až mlhavou atmosféru. Něco podobného se očekává i nyní v reprezentační pauze v areálu stadionu Teplic.

Na konci jara oba kluby velmi decentně zakončily celou sezónu ČFL, když poslední utkání jarního programu odehrály na hlavním teplickém stadionu. Remizovali jsme tehdy v červnu v Teplicích 2:2 a už jako zachráněný tým oslavili první úspěšnou sezónu v ČFL.

V té současné sezóně si oba kluby zatím své role jakoby prohodily. Juniorce Teplice se nedaří, už šest zápasů čeká třeba jen na bodový zisk. V sezóně pouze dvakrát remizovala v Chlumci nad Cidlinou a v Kolíně. Ve svém domácím prostředí zatím na první body čeká. Své zápasy béčko Teplic hraje tradičně v Dubí-Pozorce, už během minulé sezóny však docházelo k přesunům utkání do areálu stadionu, stejně jako tomu bude v nedělním zápasem s Mostem.

Postavení Baníku Most-Souš aktuálně na sdíleném druhém místě tabulky předznámenává velmi zajímavý konec podzimu. Mostecký tým je v kontrastu s Teplicemi naopak v pětizápasovém vítězném laufu a v dalších kolech doma hostí právě oba přední týmy tabulky (Velvary a Zápy), podzimní část pak končíme v Ústí nad Labem. Současné postavení A-mužstva je vysoce nad plán sezóny. Ve zbývajících zápasech podzimu se ukáže reálná síla mužstva a zda bude Most schopen se přihlásit do boje o případný postup.

Do nedělního zápasu jde mostecký tým aktuálně bez zranění, po 1-zápasovém trestu bude k dispozici i stoper Milosz Gluski.

FK Teplice B - FK Baník Most-Souš
neděle 15.10. od 11:00, areál stadionu Na Stínadlech (hřiště Mexiko)
11. kolo ČFL
Organizovaný odjezd fanoušků vlakem v 8:40 z vlakového nádraží v Mostě (odjezd vlaku v 9:01).