B-tým
9. 3. 2023

V neděli začíná sezónu B-mužstvo

B-tým
9. 3. 2023

V neděli začíná sezónu B-mužstvo

O víkendu odstartuje většina dalších soutěží takřka pro všechny družstva našeho klubu. Jarní část odstartují dorostenci, žáci i B-muži.

Právě B-mužstvo bude na Souši pokračovat ve svém úspěšném podzimním tažení. V tabulce krajského přeboru patří mostecké juniorce 5. místo s osmi-bodovým odstupem na vedoucí Brnou. Kádr trenéra Stanislava Hofmanna hlásí zajímavé posily. Po zranění se vracejí Petr Hlaváček a Jan Havlíček. Havlíček se řadí mezi talentované dorostence ročníku Skurovce, Rjasky, Charamzy nebo Radby. Společně s Radbou byl Havlíček v létě na testech v kádru ex-druholigového FK Ústí nad Labem.

První zápas jarní sezóny bude hned ostrým testem, do areálu na Souši přijede třetí celek tabulky, Tatran Kadaň, sejde se tak pátý a třetí tým tabulky Krajského přeboru. Za Kadaň může teoreticky nastoupit i asistent trenéra našeho A-mužstva Martin Kocík.

Most do jara vstoupí s hodně obměněným kádrem. Během zimy postupně skončili Radoš, Jurkovič (zahraniční angažmá) nebo Bouček (studium), z kádru definitivně vypadli Skurovec a Rjaska, kteří jsou stálými členy A-mužstva, podobně odešel Lukáš Vlach, který upřednostnil futsal a pikantně jako ex-kadaňský hráč přešel do futsalového projektu Černovic, kam dříve v zimě zamířil i brankář Jan Nejedlý.

Kádr B-mužstva ovšem během zimy doplnily ex-mostecké mládežnické naděje, které v posledních sezónách působili v jiných klubech. Zajímavé posily tak doplní mladý juniorský kádr, kterému budou šéfovat matadoři Vít Popelka a Vladimír Wagner. Do sestavy se vrací uzdravený brankář Michal Patka, dorostenecká jednička FK Ústí nad Labem. Z SK Strupčice přestoupil talentovaný 19-letý Filip Tajmr. Z Bečova přicházejí do jarního kádr Daniela Schön a Alex Cerman. Oba patřili k velkým nadějím dorosteneckého fotbalu. Daniel Schön v Mostě a Alex Cerman v Chomutově, potažmo Ervěnicích. Z korejské Akademie Myongji přichází na jaro i jihokorejský Minseo Kim, který v zimní přípravě předvedl rychlost a preciznost v ovládání míče, tedy atributy ve fotbale nejvíce ceněné.

Kádr BM během zimní pauzy intenzivně trénoval, do týdne dokázal vložit až 4 tréninkové jednotky, čímž se zařadil mezi extrémy Krajského přeboru. Z osmi přípravných zápasů dokázal pětkrát remizovat, címž se zařadil mezi rarity přípravného období. Nejlepším střelcem zimní přípravy byl Martin Hlaváček se 4 brankami.

Své zápasy odehraje na jaře mostecké B-mužstva zpravidla v neděli od 15:00 hodin na Souši. První zápas s Kadaní má výkop v neděli 12.3. ve 14:30 hodin dle nařízeného času výkopu z důvodu časnějšího stmívání.

B-mužstvo na jaře 2023
vs. Tatran Kadaň (D) (Ne 12.3., 14:30, Souš)
vs. Černovice (V) (So 18.3., 14:00, Černovice)
vs. Neštěmice (D) (Ne 26.3., 15:00 Souš)
vs. SK Brná (V) (Ne 2.4., 18:00, UMT Ústí n/L)
vs. Perštejn (D) (So 8.4., 16:30 Souš)
vs. FK Jílové (V) (So 15.4., 16:30, Jílové)
vs. Sokol Srbice (D) (Ne 23.4., 15:00, Souš)
vs. FK Ústí n/L B (V) (Ne 30.4., 16:00, Ústí n/L)
vs. Litoměřicko (D) (Ne 7.5., 15:00 Souš)
vs. Baník Modlany (V) (So 13.5., 16:30 Modlany)
vs. Lovosice (D) (Ne 21.5., 15:00 Souš)
vs. Horní Jiřetín (D) (Ne 28.5., 15:00 Souš)
vs. Oldřichov (V) (So 3.6., 17:00 Oldřichov)
vs. Žatec (D) (Ne 11.6., 15:00 Souš)
vs. Krupka (V) (So 17.6., 10:30 Krupka)

čtěte také

novinky