6. 10. 2023

V sobotu další souboj s Českou Lípou

A-tým
6. 10. 2023

V pořadí pátý zápas našeho obnoveného klubu proti České Lípě je na programu v sobotu od 15:00 hodin v Mostě.

Jednalo se o tradiční souboje o přední příčky v divizní soutěži. Arsenal Česká Lípa se po loňském postupu do ČFL utká s Baníkem Most-Souš opět, tentokrát poprvé na stadionu Josefa Masopusta. Velmi aktivní bilanci s Českou Lípou narušilo až poslední vzájemné utkání v rámci zimní přípravy v lednu na umělé trávě v České Lípě. Předtím jsme se utkali v divizi třikrát, dvakrát vítězně pro Most, jednou remízově. Jarní utkání v první sezóně na jaře 2021 znemožnil Covid-19.

V postupové sezóně jsme s naším sobotním soupeřem dokázali dvakrát vyhrát. Podzimní bitvu v deštivém počasí v záři 2021 rozhodl jediným gólem Jan Kopta. Jarní vítězství na Souši bylo jednoznačné v podobě výsledku 5:0, o který se podělilo pět různých střelců, úvodní branku dával již ve 4. minutě Marek Opluštil. Loňskou sezónu, kdy Most hrál o udržení v ČFL a Česká Lípa o postup z Divize jsme se utkali pouze v rámci zimní přípravy, a toto utkání zase hrubě nevyšlo nám. Po poločase jsme v lednu 2023 na umělce v Lípě prohrávali 0:5 a po změně stran alespoň korigovali na konečných 3:5. Českolipský ostrostřelec David Halbich tehdy 4 brankami pořádně provětral mosteckou obranu.

V aktuální sezóně prožíváme velmi dobré období a aktuálně držíme 4-zápasovou sérii vítězství v řadě, což je rekord v novodobé historii klubu. V tabulce se dělíme o druhé místo se Slovanem Velvary, který do Mostu míří za 14 dnů. V sobotním zápase jsme určitě favoritem s šancí dále posilovat velmi dobré postavení. Soupeř Arsenal Česká Lípa po postupu bojuje aktuálně na 11. místě tabulky s 10-bodovým ziskem. Naposledy o minulém víkendu Lípa doma porazila Živanice 2:1, když osm minut před koncem rozhodl Adam Černý. V utkání se bohužel zranil zmiňovaný útočník David Halbich, jehož sobotní start v Mostě je nyní nejistý. Trenérem klubu je od léta Pavel Hradiský, který v klubu prožil aktivní hráčskou kariéru a nyní se vrátil trenérsky po šéftrenérských štacích v FK Varnsdorf a FK Ústí nad Labem.

V sobotním zápase budou mít hostující fanoušci vymezen sektor za jednou z branek, konkrétně na ochozu mezi hřištěm a umělou trávou s posílenou pořadatelskou službou. Utkání začíná tradičně v sobotu v 15:00 hodin.