9. 3. 2023

V sobotu hrajeme opět doma proti Spartě Kolín

9. 3. 2023

V sobotu hrajeme opět doma proti Spartě Kolín

Druhý zápas jara a druhý zápas na domácím hřišti čeká naše fotbalisty v sobotu odpoledne, soupeřem bude SK Sparta Kolín.

V sobotu ve 14:30 nastoupíme na Stadionu Josefa Masopusta ke druhému jarnímu utkání, ve kterém nám bude soupeřem akutálně druhý celek tabulky, SK Sparta Kolín. Stejně jako Most je Kolín nováčkem soutěže ČFL, v sezóně se mu však daří diametrálně odlišně. Na podzim zvítězil v 9 utkáních a průběžně si udržuje dlouhodobě druhé místo v tabulce za vedoucí Viktorií Žižkov. První jarní kolo proti Živanicím Kolín nehrál z důvodu nezpůsobilé hrací plochy, zápas v Mostě bude tedy jeho úvodním zápasem jarní části.

Kolín tak vstupuje do soutěže rovnou ze zimní přípravy, ve které se utkal vesměs s divizními celky. Na úvod přípravy porazil třeiligovou Duklu Praha B 3:1 a na závěr zase remizoval v generálce se třetiligovými Zbuzany 1:1. Během zimy angažoval do svého kádru například Tomáše Valentu z Písku, brankáře Romana Přibyla z Českého Brodu nebo Ondřeje Sodomu, bratra elitního střelce Jiřího Sodomy. Bratrovi Jiřímu aktuálně patří druhé místo v tabulce střelců soutěže ČFL, kde s 11 brankami ztrácí dvě branky na průběžného lídra tabulky střelců Ladislava Vopata z Velvar.
Naopak částečným oslabením Kolína by mohl být odchod jiného střelce, ex-slávisty Oskara Fotra, který po podzimu v Kolíně bude na jaře hájit barvy Sokola Hostouň ve druhé skupině A.

SK Sparta Kolín je tradičním českým klubem, který oslavil 110 let od svého založení. V roce 2014 postoupil do 2. nejvyšší soutěže, ve které však vydržel pouhou jednu sezónu a na jaře 2015, tehdy společně s Mostem, sestoupil zpět do ČFL. V následující sezóně jej však čekal další sestup do Divize, ze které se opět společně s Mostem po 6 letech vyhoupl zpět do své tradiční soutěže ČFL. Trenérem mužstva je od roku 2019 Petr Pavlík, ex-ligový fotbalista FK Jablonec nebo Zbrojovky Brno a odchovanec Sparty Krč.
V Kolíně působili v nedávné historii i současní ligoví trenéři Jaroslav Veselý nebo Jindřich Trpišovský.

Podzimní utkání v Kolíně Mostu vůbec nevyšlo, dvěma slepenými góly chvíli po přestavce jsme ztratili kontakt a zápas nakonec prohráli vysoko 0:6, což byla naše nejvyšší prohra v soutěži. Kolín na podzim prožil něco podobného v Teplicích, kde na druhém místě tabulky prohrál na UMT Na Stínadlech v Teplicích 1:6.

SK Sparta Kolín
Rok založení: 1912