A-tým
2. 11. 2023

V sobotu naposledy doma, od 14:00 hodin proti SK Zápy

A-tým
2. 11. 2023

V sobotu naposledy doma, od 14:00 hodin proti SK Zápy

Poslední domácí utkání s SK Zápy je pro naše A-mužstvo na programu v sobotu od 14:00 na stadionu Josefa Masopusta.

SK Zápy budou naším letošním posledním domácím soupeřem. Klub, který dlouhodobě vedl tabulku ČFL, osm úvodních kol dokonce zůstal bez inkasované branky, nyní na druhém místě ztrácí dva body na vedoucí Velvary. Zápy odstartovaly sezónu raketově, s Hradcem vyhráli 5:0 a v následujících 8 zápasech vyhráli vše bez inkasované branky. Následně na konci září však přišlo pohárové utkání s Baníkem Ostrava, ve kterém v domácím prostředí Zápy prohrály těsně 1:2 gólem z nastavení (90+7). Od té doby tým mírně vrávorá. Následně pouze remizoval v Přepeřích a v Kolíně a v dalším velkém zápase prohrál doma s FK Ústí nad Labem 2:5. O klesající formě hovoří i poslední domácí remíza s Živanicemi 1:1 z minulého víkendu.

Most posledním domácím zápasem na mosteckém stadionu uzavře před domácím publikem velmi vydařený rok 2023. Dvě kola před koncem podzimu jsme v souhrnu s jarem v kalendářním roce 2023 získali již 51 bodů, z toho 30 na svém stadionu FSJM. Bohužel zrovna v nedávném velmi očekávaném domácím utkání s Velvary jsme sílu domácího prostředí moc nepotvrdili a vybouchli vysokou prohrou 0:4. Výpadek jsme snad nahradili venkovním vítězstvím v Přepeřích (3:1).
Nicméně mostecký Baník v posledních dvou podzimních kolech s dvěma top týmy soutěže bude hrát o plány na příští kalendářní rok a de facto vstoupí do nové etapy obnoveného mosteckého klubu.

SK Zápy dokázal ČFL (její skupinu B) vyhrát dvě sezóny nazpět, v baráži na jaře 2021 pak vypadl s pražskou Slavií Praha B. Na barážové utkání může stále pamatovat až 9 hráčů současného kádru. Ten však prošel v létě 2023 výraznější proměnou. Po předchozí sezóně, kterou klub povětšinou strávil ve středu (až horším středu) tabulky přišel z Viktorie Žižkov trenér Zdeněk Koukal. A jako bývalý sportovní ředitel pražského klubu, si přivedl posily, mimo jiné Igora Súkenníka ze Žižkova, Daniela Stropka z Karviné nebo brankáře Josefa Řeháka ze Štechovic.

Minulý víkend SK Zápy doma překvapivě remizovaly se Živanicemi 1:1 a přepustili tak první místo soutěže Velvarům. Naposledy venku vyhráli v Pardubicích 3:1.

Domácí tým vítězstvím v Přepeřích odčinil předchozí domácí výpadek s Velvary a stále drží třetí místo tabulky. Poslední zápas doma budeme chtít určitě vyhrát a udržet velmi zajímavou pozici před jarní částí sezóny, ve které největší ambice zatím vyhlásilo pouze FK Ústí nad Labem.

FK Baník Most-Souš - SK Zápy
sobota 4.11.2023, výkop ve 14:00 hodin
Rozhodčí: Rejžek - Matyš, Kotalík

čtěte také

novinky