23. 9. 2023

V sobotu o třetí místo s Chlumcem nad Cidlinou

A-tým
23. 9. 2023

Utkání čtvrtého s pátým celkem tabulky čeká na naše A-mužstvo v sobotu od 15:00 hodin. Trenér Miloš Sazima bude poprvé od svého letního příchodu hrát proti svému bývalému klubu FK Chlumec nad Cidlinou.

Minulá sezóna přinesla ve vzájemných zápasech dva těsné výsledky. Most nejprve v prvním kole po sezóny prohrál v Chlumci 0:1, když Petr Glaser neproměnil penaltu pět minut před koncem. Na jaře se opět v prvním jarním kole hrálo v Mostě nerozhodně 1:1. Most šel do vedení gólem Matěje Kubeše, Chlumec však do poločasu srovnal z rohového kopu. Obrovskou šanci měl ještě stoper Filip Maksič, povedenou střelu však vytáhl tehdy ještě za Chlumec chytající brankář Kryštof Lichtenberg.

Sobotní souboj nabídne setkání dvou klubů s podobnou sportovní formou. Most prožívá lepší období se třemi výhrami a jednou remízou v posledních 5 zápasech. Chlumec aktuálně drží sérii tří výher v řadě. Naposledy porazil doma Živanice, předtím vyhrál v Pardubicích a doma s Ústím nad Labem.

Připomínáme, že vstupenka ze sobotního fotbalového utkání platí zároveň i na nedělní zápas házenkářek proti Hodonínu, který bude rozehrán v nedělí od 17:00 hodin v mostecké sportovní hale.