23. 3. 2023

V sobotu přivítáme Slovan Velvary

23. 3. 2023

V sobotu přivítáme Slovan Velvary

Mostecké A-mužstvo se o víkendu představí potřetí na jaře v domácím prostředí a rovněž potřetí narazí na celek ze špičky tabulky, a to konkrétně Slovan Velvary. Zápas se odehraje v sobotu 25.3. od 15:00 hodin na stadionu Josefa Masopusta.

Náš tým v úvodních třech jarních kolech dokázal pokaždé bodovat, ačkoliv se doposud utkal pouze ze soupeři z takzvané top 4. V sobotu tým kolem kapitána Petra Glasera narazí na svého bývalého trenéra Zdeňka Haška, který právě s Velvary aktuálně drží třetí místo tabulky. V úvodu jara Velvary dvakrát využily výhody domácího prostředí, ve kterém porazily Benešov a naposled Chlumec nad Cidlinou, venkovní utkání v Teplicích ve druhém jarním kole prohrály.

Kádr Velvar zůstal přes zimní pauzu vesměs pohromadě, mužstvo doplnil pouze Korejec Kim Dongha a na pozici brankáře přišel Jan Grümann z Teplic. Nahradil tak Jiřího Měsíčka, který během podzimu přišel o post jedničky, na kterou se během podzimu nakonec přeci jen prosadil ex-dukelský Jakub Štefan. Mostecká obrana si jistě bude muset dát pozor na útočníka Ladislava Vopata, který aktuálně se 13 brankami vede tabulku střelců soutěže. Na jaře se však zatím trefil pouze jednou do sítě Benešova. Naopak nová posila Velvar Kim Dongha ma na jaře na kontě již 3 zásahy, dvěma góly zlikvidoval Chlumec nad Cidlinou a jeden zásah přidal v prvním kole proti Benešovu. Trenér Hašek sází vesměs na osvědčenou sestavu, což potvrzuje i statistika soutežě v počtu odehraných minut, kde velvarští Libor Drozda, Tomáš Kott, Jakub Rubeš a Ladislav Vopat patří všichni do top 6 hráčů.

Most určitě dobře vzpomíná na podzimní souboj, ve kterém jsme v dohrávce 4. kola začátkem října ve Velvarech poprvé vyhráli v ČFL. Na výhře 2:0 se brankově podíleli Dominik Bína a Daniel Kováč, pro Most tehdy tento výsledek znamenal odraz do nové soutěže.

Domácí tým stále čeká na stoprocentní uzdravení svého kapitána Vladimíra Pátka, jinak bude jistě těžit z vydařeného utkání v Brozanech, ve kterém jsme herně nepropadli a spíše ztratili nadějný výsledek na hřišt těžkého a zkušeného soupeře.

V rámci sobotního utkání bude poprvé platit spojená vstupenka na fotbal + házená. Fanoušci a příznivci sportu budou moci ihned po fotbalovém utkání navštívit utkání Černých Andělů proti Sokolu Poruba, které navazuje od 17:30 hodin v mostecké sportovní hale.