18. 10. 2023

V sobotu se Slovanem Velvary od 15:00 hodin

18. 10. 2023

V sobotu se Slovanem Velvary od 15:00 hodin

A-mužstvo v sobotu od 15:00 hodin odehraje přímý souboj o první místo tabulky, do Mostu přijede Slovan VeLvary s trenérem Zdeňkem Haškem.

Do konce podzimní části ČFL zbývají 4 zápasy, ve kterých budeme hrát dvakrát doma a dvakrát venku. Jsme ve fázi, kdy se bude lámat sezóna. Poslední výkony týmu ukazují, že tento ročník už zřejmě nebudeme hrát o záchranu, ale naopak o prestižnější pozice. Baník se díky vydařenému podzimu dostal mezi Top 4 nejlepší týmy soutěže a v posledních kolech si to rozdá právě napříč touto špičkou tabulky. V sobotu hrajeme s vedoucím týmem tabulky, Slovanem Velvary, za 2 týdny opět doma přivítáme Zápy a podzim končíme v Ústí nad Labem.

O minulém víkendu jsme ztratili v souboji s Teplicemi, zápase který ve všech směrech splnil předpoklady derby. Intenzivní fotbal, ostřejší souboje, strkačky, emoce. Osud podzimní sezóny však máme stále ve svých rukou a můžeme využít výhody domácího prostředí v zápasech s oběma lídry tabulky. Baník na stadionu FSJM doposud prohrál pouze dva zápasy. Minulý podzim s Hradcem Králové a na jaře se Zápy. V ostatních zápasech jsme na stadionu vždy bodovali. Síla prostředí se může ukázat hned v sobotu od 15:00 proti Slovanu Velvary, který vede ex-mostecký trenér Zdeněk Hašek.

Sobotní fotbalové utkání je bohužel v kolizi s televizním utkáním házenkářek DHK Baníku Most proti Michalovcům, které začíná také od 15 hodin (přesněji od 15:10 hodin). Náš klub uvažoval o možném přesunu utkání na jiný čas, ale rozhodli jsme se ponechat současný formát soboty od 15:00 hodin, ve kterém jsme chytili pravidelnost, rytmus a také sportovní výsledky. Kvůli nefunkčnímu osvětlení po nesmyslné krádeži kabelů a zničení elektrické rozvodny nemůžeme hrát později večer pod světly. Na dopolední čas jsme utkání přesouvat nechtěli vzhledem k současnému dlouhodobému nastavení týmu, zaběhnutému zápasovému cyklu a také v neposlední řadě vzhledem k důležitosti utkání s Velvary, ve kterém vinou osudu budeme hrát dokonce o první místo tabulky.

Most ztrácí na aktuálně vedoucí celek soutěže 3 body. Na jaře vzájemné utkání rozhodl nádherný gól Jindry Novotného, který fenomenálními nůžkami rozhodl o druhé jarní výhře v poměru 2:1. Loni na podzim jsme ve Velvarech zaznamenali vůbec první vítězství v ČFL po postupu z Divize. Teprve na začátku října jsme zde po brankách Dominika Bíny a Dana Kováče zvítězili slavně 2:0. Trenér Zdeněk Hašek odešel do Velvar právě z Mostu a odvádí zde zatím skvělou práci. Se svým týmem drží dlouhodobě vysoký standard a pohybuje se dlouhodobě na špičce tabulky. Minulý ročník Velvary skončily druhé za Viktorkou Žižkov. V této sezóně prohráli zatím pouze jedinkrát, v Zápech, na které se teď bodově dotáhli a dělí se s nimi o první místo tabulky.

Baník Most-Souš v závěru podzimu poměří svoji reálnou výkonnost v absolutně špičkových zápasech sezóny. Slovan Velvary je dlouhodobě na čele ČFL, SK Zápy byli vítězem ČFL 2022 a v baráži nepřešli přes Slavii Praha B do 2. ligy. FK Ústí nad Labem, letošní galacticos, neberou nic než vítězství v soutěži a postup. Je to příjemná výzva pro mostecký tým, který v nadcházejících zápasech v zásadě nemá co ztratit. Náš klub v této sezóně zatím za postupem nemíří. Nicméně ambice klubu a dosavadní sportovní koncepce mohou nejblížšími zápasy získat nový impuls. Posun do vyšší soutěže je dlouhodobým cílem klubu, ukáže se zda nastal ten pravý čas.

FK Baník Most-Souš - TJ Slovan Velvary
sobota 21.10.2023, výkop v 15:00 hodin
stadion FSJM

Trenér Zdeněk Hašek:

Tým Baníku Most-Souš po posledním zápase s Velvary (březen 2023):