6. 8. 2023

V úterý hraje na stadionu reprezentace ČR s Rumunskem

6. 8. 2023

V úterý hraje na stadionu reprezentace ČR s Rumunskem

V úterý v 17:00 hodin se na našem stadionu odehraje utkání Česko - Rumunsko v kategorii U17.

Po dlouhé odmlce zavítalo do Mostu opět reprezentační mužstvo. Výběr hráčů do 17 let změří síly ve dvou přátelských zápasech s Rumunskem. Zajímavá ukázka kvality obou mládežníckých výběrů jistě stojí za zhlédnutí. Organizační režim zápasu bude stejný jako při zápasech našeho A-mužstva. Vstupné je 50 Kč.

V nominaci trenéra Jiřího Žiláka se objevilo nejvíce hráčů ze Slavie Praha, hned osm. Druhá nejpočetnější skupina je z Baníku Ostrava, který vyslal čtyři hráče. Další tři hráči jsou ze Sparty a Sigmy Olomouc. Dále kluci z Viktorie Plzeň, Sigmy Olomouc, Zbrojovky Brno, Pardubic nebo Opavy. Celou nominaci je možné shlédnout níže.

Český tým bydlí v Mostě na Hotelu Cascade a trénují střídavě na stadionu a na Albrechtické. Režim komplikuje deštivé počasí, ale doposud trávníky drží a reprezentační program běží podle plánu. Rumunský tým má zázemí v Teplicích a k oběma zápasům tak přicestuje na stadion do Mostu.

Český tým se připravuje na podzimní fázi kvalifikace EURO U17, kde se v Portugalsku v úvodní skupině střetně s Černou Horou, Albánií a domácím Portugalskem. Nejlepší dva postoupí do jarní-elitní fáze kvalifikace. Finálový turnaj na závěr sezóny proběhne na Kypru.

Termíny přípravných zápasů s Rumunskem
úterý 8.8. od 17:00 na FSJM