17. 2. 2024

Velká převaha, ale nakonec ve Varech pouze remíza 1:1

A-tým
17. 2. 2024

A-mužstvo potřetí v řadě remizovalo v přípravných zápasech 1:1, ve druhém poločase srovnal stav Adin Jacobovici, další příležitosti jsme bohužel neproměnili.

Třetí remíza v řadě se urodila v předposledním přípravném utkání na hřišti Slavie Karlovy Vary. Baník měl po celý zápas minimálně optickou převahu, ale chybělo mu lepší řešení finální fáze. Domácí šli do vedení ve 30. minutě po dlouhém autu, který na malém vápně hlavičkoval za Lichtenbergova záda nabíhající útočník. Most hrál kombinačně dobře, ovládl střed hřiště a tvořil hru, přechodová fáze se dařila, ale do přesného zakončení jsme se v první půli příliš nedostali. Několik nadějných akcí táhl Lukáš Marhoul, dobré příležitosti ke střele prováhali Michal Rjaska nebo Adam Radba.

Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodlaní poprat se o lepší výsledek a dobrý vstup do druhého dějství byl brzy korunován brankou na 1:1, a to hned ve 49. minutě. Po rohu Michala Rjasky se míč dostal k Adinovi Jacobovicimu, který jej z druhého doteku poslal do sítě. Gól nám pochopitelně pomohl a v dalším vývoji jsme konečně byli i nebezpeční v karlovarském pokutovém území. Dařily se průniky po obou křídlech, konkrétně Matěj Kubeš a Michal Rjaska se několikrát prodírali k finální příhrávce. Dobře z dálky vystřelil Elad, vydařený centr Jacoboviciho hlavičkoval Jindra Novotný těsně nad branku.

Největší šance přišly v poslední desetiminutovce, nebezpečnou hlavičku Petržílky vytáhl domácí brankář ven s velkou dávkou štěstí. Jindra Novotný se dostal za obranu do jasné šance, ale byl už moc blízko brankáři, lepší zakončení se nepovedlo. Dvakrát byly žlutou kartou zastaveny skutečně slibně se rozvíjející akce, zejména Matěj Kubeš by postupoval zřejmě do jasné šance.

Utkání tak i přes závěrečný tlak skončilo nakonec remízou 1:1.
Poslední přípravný zápas, takzvanou generálku odehrajeme za týden v Praze - Satalicích proti Českým Budějovicím B (sobota 17:00 hodin).

FC Slavia Karlovy Vary - FK Baník Most-Souš 1:1 (1:0)
Branka Mostu: 49. Jacobovici

Sestava Mostu: Lichtenberg - Cibulka, Petržílka, Elad - Novický, Radba, Jacobovici, Rjaska (65. Růžička) - Sedlák (45. Kubeš), Marhoul (65. Novotný), Hadinec (65. Bína)