15. 9. 2023

Víkend s Duklou Praha. Áčko jede do Liberce

15. 9. 2023

Víkend s Duklou Praha. Áčko jede do Liberce

Nadcházející víkend nabídne další dramatické okamžiky v rozjeté fotbalové sezóně, dorost U19 a žáci U15 hrají s lídrem tabulek Duklou Praha. A-mužstvo cestuje v neděli k nováčkovi ČFL, na hřiště Slovanu Liberec B.

Žáci U15 a Dorostenci U19 rozjeli své soutěže skoro až nad očekávání dobře. Nyní je o víkendu čekají opravdové testy kvality a stálosti výkonu. Oba hrají s vedoucím celkem soutěže, kterým je pokaždé Dukla Praha. Dorost U19 už sice ztrácí na čelo 7 bodů, sobotním zápasem na Souši (výkop v 10:00) se však může vrátit zpět do hry, zvláště když dukelský B-dorost je závislý na výsledcích svého A-dorostu v nejvyšší dorostenecké soutěži.

Žáci U15 ve čtyřech úvodních zápasech sezóny zatím vše vyhráli, stejně jako jejich sobotní soupeř Dukla Praha. V pražské Ruzyni tak v sobotu dopoledne (10:00) půjde o souboj dvou zatím neporažených týmů. Žákovská divize měla ve středu vložené kolo, ve kterém Most U15 porazil Českou Lípu 3:0, Dukla řádila v Chebu, kde vyhrála vysoko 12:0. V tabulce soutěže zatím Dukla nastřílela dvojnásobný počet branek než naši mostečtí kluci.

A-mužstvo pokračuje v ČFL tentokrát na hřišti Slovanu Liberec B. Obhajovat bude vysoké domácí vítězství 4:0 nad Hradcem Králové B o minulém víkendu. Do sestavy se již vrátil Matěj Kubeš a na spadnutí je start Petr Glasera, který již naplno trénuje s týmem. Liberecké rezervě, jako nováčkovi soutěže, zatím patří 13. místo s jedinou výhrou, kterou vybojovala na hřišti FK Přepeře. V rozlosování však Liberec B narazil na vesměs vedoucí celky tabulky, ma zá sebou zápasy s Velvary (1:2), Zápy (0:1) Ústím nad Labem (0:2). Naposledy Liberec remizoval v Živanicích 1:1, když vyrovnal pět minut před závěrečným hvizdem.

B-mužstvo Mostu v GKR Krajském přeboru míří na hřišti Tatranu Kadaň a bude hájit druhou pozici v tabulce, dva body za vedoucí Brnou. První prohra Černovic v soutěži je stála pád z čela tabulky až na 4. místo. V Top 5 tabulky přeboru jsou týmy našlapané s rozdílem jednoho bodu. Most bude v Kadani oplácet jarní vyřazení v semifinále Poháru ÚKFS, ve kterém jsme nezvládli penaltový rozstřel. V Kadani je výkop v neděli v 15:15 hodin.

Ženský tým vyráží ven do Mladé Boleslavi. Po jedné výhře a jedné prohře je zatím složité hodnotit vývoj tabulky, soupeřky v prvním kole doma remizovaly s Vědomicemi 2:2, naposledy prohrály vysoko v Hrádku. Mostecké holky litují těsné domácí prohry o minulém víkendu s Jílovém u Prahy, o které rozhodla jediná branka Petry Průchové z 52. minuty.
Dorostenky čeká tradiční soupeř, SK Roudnice nad Labem. Společně mají oba týmy odehráno množství přátelských i soutěžních zápasů a dívky se velmi dobře znají. Naposled se potkaly v pohárovém předkole v srpnu, kdy v Čepirozích naše holky vypadly na penalty a přišly tak o náročný souboj se Spartou Praha. V sobotu od 14:00 hodin na hřišti v Hrobcích u Roudnice tak bude tentokrát domácímu týmu jistě co vracet.
První turnaj sezóny čeká i na starší žákyně, které cestují v sobotu rovněž do Mladé Boleslavi k trunaji 4 týmů, kde se utkají s domácími, dále s Mělníkem a Trutnovem.

Program utkání družstev FK Baník Most-Souš o nadcházejícím víkendu
AM vs. Slovan Liberec B (neděle 10:15, Mestský stadion Liberec)
BM vs. Tatran Kadaň (neděle 15:15, Kadaň)
U19 vs. Dukla Praha (sobota 10:00, Souš)