Klub
26. 1. 2023

Víkend zápasů na hřištích soupeřů

Klub
26. 1. 2023

Víkend zápasů na hřištích soupeřů

Pouze B-mužstvo a krajští mladší žáci se o víkendu představí na domácím mosteckém hřišti. Ostatní kategorie včetně A-mužstva cestují ven.

A-mužstvo vs. Motorlet Praha (sobota, 10:00, Praha - Motorlet)
Další přípravné utkání nás čeká na hřišti účastníka ČFL, aktuálně 13. celku tabulky skupiny A, kterým je Motorlet Praha. Oba týmy se společně utkaly již v letní přípravě, Most tehdy podlehl těsně 0:1, když jedinou branku obdržel cca po hodině hry. A-mužstvo bude jistě chtít zapomenout na nevydařený zájezd do České Lípy, který přinesl dramatický průběh zápasu. Očekává se opět mrazivé počasí, tentokrtát však bez sněhové nadílky. Kvalita hřiště by tedy měla být v zimním normálu. Na Motorletu se očekávají menší rozměry hřiště a spíše tedy kondičnější fotbal.

B-Mužstvo vs. FK Dobroměřice (sobota, 10:30, Souš UMT)
Již třetí utkání tohoto roku odehraje B-mužstvo. Nyní poměří síly s ambiciózním týme FK Dobroměřic, který pomýšlí na postup do Krajského přeboru. Z I.A třídních týmů jsou Dobroměřice jedním z mála naplno trénujícím klubům. Scházejí se skoro až raritne v počtech přes 20 hráčů. Očekává se tedy ambiciózní souboj dvou týmů v plném tréninku. Ostatní celky ryze amaterské povahy má zatím potíže sejít se k zápasům, množství zápasů se na poslední chvíli ruší. B-mužstvo testuje několik mladých nadějných hráčů ze Sokola Bečov a rovněž z SK Strupčice. Mladíci vypadají velmi slušně a Stanislav Hofmann pomýšlí na posílení svého kádru pro jarní část.

Dorost U19 vs. FSV Zwickau (sobota 11:00, Zwickau)
K testu do Německa odcestuje dorost U19. Minulý víkend ve Zwickau odehrála svůj zápas i mladší U17, stěžovala si však na velmi slabou kvalitu hřiště, pokrytého sněhem a zmrazky, které znemožňovaly normální pohyb. Nyní domácí pořadatel hlásí plně připravené hřiště. Nejstarší dorost ve středu odehrál kvalitní a pohledné utkání proti FK Ústí nad Labem. Ve Velebudicích sice podlehl jasně 0:3, ale průběh zápasu ukázal atraktivní fotbalovou podívanou. Bohužel Ústečtí byli o chlup kvalitnější a potvrdili tak aktuální vedoucí pozici soutěže Divize dorostu. Mostecký dorost v zimě točí až 20 hráčů, trápí ho však větší počet zraněných hráčů. Trenér Petr Johana si posteskl, že zatím neměl možnost postavit optimální sestavu.

Dorost U17 vs. Junior Teplice (sobota 11:00, Teplice, Anger)
Utkání s lídrem krajského přeboru čeká na mladší dorostence. V přípravě mají zatím vyrovnanou bilanci. Uspěli v Sokolově, týden na to však prohráli na naregulerním hřišti ve Zwickau. Teplický Anger a místní klub Junior Teplice hlásí perfektní podmínky na nově položené umělé trávě. Očekává se náročný zápas s ambiciózním soupeřem, který pomýšlí na vzestup z krajských soutěží.

Žáci U15 vs. Junior Děčín a Ervěnice-Jirkov (sobota 13:00 Děčín a neděle 11:30 Jirkov)
Takzvaný double víkend čeká spojený tým žáků U15 a U14. Jedna skupina odcestuje v sobotu do Děčína na souboj s místním dorostem U16. S Děčínem hrajeme tradičně během každého přípraveného období a jedná se o kvalitní zápasy, které obvykle plní svůj účel přátelských utkání. Poměření s dorostenci U16 nebude jistě pro mladý kádr trenérů Zdeňka Kopase a Michala Nguyena jednoduchým oříškem.
Nedělní utkání v Jirkově patří do programu Zimní ligy, kde mladší U14 zatím prohrála úvodní duel s Dobroměřicemi. Ve 2. kole základní skupině bychom tedy v Jirkově potřebovali zabrat. Náš klub pojí s Ervěnicemi velmi přátelské vztahy, provozujeme vzájemně i společné sdružené družstvo v krajském přeboru starších žáků. Půjde tedy o zápas rozdělených sestav, kde ovšem Ervěnice-Jirkov budou hrát s vlastními hráči za sebe a jistě Mostu nenechají nic zadarmo.

Žáci U13 vs. Erzgebirge Aue (neděle 11:00, Aue)
Půjde zřejmě o odvetu halového turnaje v Chemnitzu, kde právě Aue vystavilo našim žákům U13 ve finálové skupině a odsoudilo je k zápasu o bronz. Nyní je na programu odveta na klasickém hřišti. Bude se hrát německým stylem, tedy na hřišti vápno - vápno na velké branky v systému 8+1. Hrát se budu ve zbrusu novém (2 roky starém) tréninkovém centru Erzgebirge Aue s novou a kvalitní umělou trávou (obrázek níže). Název do navigace je Sport und Freizeitzentrum Aue v příměstském Aue-Bad Schlema.

Žáci U12 vs. Baník Sokolov (neděle 11:00, Sokolov)
Mladší žáci U12 odcestují k náročnému utkání do Sokolova. Původně mělo jít o dvojzápas U13 a U12, ovšem starší U13 nakonec přijala nabídka přátelského utkání v Německu. Baník Sokolov patří k předním celkům ve výchově přípravek. Týmy mladších žáků bývají obvykle velmi silné než se sokolovská generace rozprchne do okolních větších klubů. Tradičním odběratelem je Viktoria Plzeň, brousí sem i FK Teplice. Žáci U12 pod vedením trenéra Martina Svobody prožívají vzestupný trend svých výkonů a Sokolov bude dalším testem před náročnou jarní nadstavbou ve skupině o titul.
čtěte také

novinky