8. 9. 2023

Víkendová porce zápasů v Mostě, A-mužstvo hostí Hradec Králové

8. 9. 2023

Víkendová porce zápasů v Mostě, A-mužstvo hostí Hradec Králové

Víkendové mostecké slavnosti nabídnou i pořádnou porci fotbalu, Baník o víkendu nabídne až 10 domácích zápasů svých družstev.

Na domácím hřiště o víkendu hraje A-mužstvo i béčko, žákovská družstva a diváci mohou rovněž vyrazit i na ženský fotbal, který má na programu sobotní zápas dorostenek a nedělní zápas žen. Hlavním víkendovým tahákem však bude určitě domácí utkání A-mužstva proti FC Hradec Králové B.

A-mužstvo se představí již ve svém tradičním čase, tedy v sobotu od 15:00 hodin. V reprezentační pauze do Mostu přijede FC Hrdec Králové B, tudíž kádr hradecké rezervy může být doplněn i o některé ligové borce. Baník po zaváhání v Mladé Boleslavi minulý víkend bude chtít určitě bodovat a potvrdit úspěšnost domácího prostředí. A-mužstvu se pomalu vyprazďnuje marodka, což znamená že do utkání již bude připraven i Matěj Kubeš. Zraněný Petr Glaser již pomalu začíná s opětovným tréninkem, avšak pro nejbližší zápasy zatím nebude.
Juniorka Hradce Králové zatím nemá oslnivný začátek sezóny, minulý víkend poprvé zvítězila, když porazila na domácím hřišti Sokol Živanice. Předtím však Hradec narazil na poměrně silné protivníky, má za sebou utkání s SK Zápy nebo FK Ústí nad Labem, které patří k favoritům letošní sezóny, absolvoval remízové derby s Pardubicemi, předtím v prvním kole prohrál doma s Přepeřemi. Domácí tým půjde do čtvrtého domácího utkání s cílem bodovat, potvrdit trend a trochu odčinit prohru z posledního zápasu v Mladé Boleslavi, kde jsme vedli, v poločase drželi remízový stav a soupeře jsme přestříleli i v počtu celkových střel na bránu, nakonec však prohráli 2:4 a obdrželi tak zatím největší počet branek v sezóně.

B-mužstvo po středečním postupu v pohárové soutěži přes Strupčice přivítá na domácím hřišti na Souši v neděli v 15:00 hodin TJ Oldřichov. Oba týmy jsou v tabulce srovnány na 4. a 5. místě s 9 dosaženými body. Oldřichov dosud prohrál pouze s Černovicemi a porazil Jílové, Žatec a Proboštov. Domácí Baník B po raketovém startu a třech výhrách v řadě naposled doma prohrál s Ústím B 3:5. Předtím napln bodoval s Litoměřickem, v Neštěmicích i proti Krupce.

Dorostenci U19 a U17 cestují k utkání do Roudnice. Starší dorost U19 bude chtít potvrdit pozici na 3. místě tabulky a proti sedmé Roudnici udržet kontakt se špičkou soutěže, které zatím vládne FK Dukla Praha B. Oba mostecké dorosty zachytily start soutěže a patří do horní třetiny tabulky, VOŠ Roudnice však v letošní sezóně rovněž netají své ambice.

Žákovské týmy se poprvé představí na domácím hřišti. Starší žáci U15 z venkovních zápasů ve Varnsdorfu a na Žižkově přivezli plný počet 6 bodů, žáci U14 překvapivě naposled prohráli na Žižkove 3:4. Tentokrat je doma na Albrechtické bude čekat derby s Litvínovem, ve kterém je Most favoritem. Určitě v kategorii U15, kde litvínovští zatím nebodovali, naopak v kategorii U14 Litvínov zvítězil v obou dosavadních zápasech, a to v Chomutově a na Dukle Jižní Město.

V domácím prostředí na stadionu FSJM se v neděli představí i mladší žáci U13 a U12. Nový formát soutěže mladších žáků nabízí v kategorii U13 hrát na větším hřišti vápno-vápno na velké přenosné branky. V neděli proti Aritmě tuto variantu vyzkouší naši žáci, výkop je v 10:00 na stadionu FSJM. Ve stejný čas na FSJM na horním hřišti odehrají mladší U12 standardní utkání své kategorie v tradičním rozestavení 7+1. Zvětšené hřiště pro starší U13 je novinkou letošní sezóny. Kluby si navíc kvůli dispozicím hřišť mohou vybrat zda dvojzápas U13/U12 odehrají na polovinách hřiště nebo k utkáním využijí dvě hrací plochy. Variantu s využitím dvou hřišť zároveň si právě vybral Most pro své domácí zápasy.

Ženské týmy mají se rovnež o víkendu představí doma. Nejprve v sobotu od 14:00 na Souši dorostenky přivítají Sokol Zaječice a pokusí se poprvé bodovat v soutěži 2. ligy dorostenek. V úvodních zápasech proti favoritům soutěže, tedy Českým Budějovicím a Jihlavě to měly těžké. Zaječice poblíž Pardubic však mají za sebou velmi dobré první dvě utkání, ve kterých porauily Trutnov a Třebeš, s plným počtem bodů po dvou zápasech tak patří na čelo tabulky společně s Jihlavou, Budějovicemi a Braníkem.

Ženy A v ženské divizní soutěži podruhé letos doma přivítají FC Jílové u Prahy. V sezóně zatím holky obě utkání vyhrály, ať už první pohárové proti Karlovým Varům nebo první kolo venku v Malešicích. Bylo by dobré potvrdit dobrý rozjezd sezóny a nedělní utkání od 14:00 na FSJM zvládnout rovněž.

Týmy přípravek hrají své první turnaje v sezóně, jejich nabídka je uvedena níže v celkovém souhrnu.

Víkendové zápasy FK Baník Most-Souš
AM vs. Hradec Králové B (sobota 15:00, FSJM)
BM vs. TJ Oldřichov (neděle 15:00, Souš)
U19 vs. VOŠ Roudnice (sobota 10:00, Předonín u Roudnice)