1. 9. 2023

Víkendový program zápasů, A-tým jede v neděli do Boleslavi

1. 9. 2023

Víkendový program zápasů, A-tým jede v neděli do Boleslavi

První zářijový víkend vstoupí do soutěžních zápasů všechny týmy Baníku, hrajeme povětšinou venku, naopak otočené pořadatelství má B-mužstvo, které místo v Ústím nad Labem nastoupí doma na stadionu FSJM.

Mezinárodní florbalový turnaj, který o víkendu probíhá v Ústí nad Labem s venkovní fanzónou včetně hudební produkce, která těsně sousedí s hřištěm FK Ústí nad Labem B na Klíši, dovedl pořadatelský tým k dotazu, zda by nebylo vhodnější odehrát vzájemné utkání B-mužstev v Mostě s otočeným pořadatelstvím. Kluby se nakonec na poslední chvíli dohodly a zápas B-mužstva proti FK Ústí nad Labem B se tak nakonec uskuteční v Mostě na stadionu FSJM v sobotu od 16:00 hodin. V ten samý den totiž na Souši hrají dorostenecké týmy. Diváci tak zajímavý derby zápas s Ústím B mohou odsledovat v Mostě na hlavním stadionu.

A-mužstvo cestuje v neděli do Mladé Boleslavi a pokusí se zopakovat jarní výsledek, kdy jsme v Boleslavi vyhráli 2:0 a potvrdili tehdejší bodovou šňůru, kterou jsme se začali přibližovat reálné záchraně. Branky tehdy dávali Marek Vobecký ve 31. minutě a z přímáku poté Nedžad Zinhasovič v 78. minutě. Most odehrál v Boleslavi velmi dobré utkání a herním výkonem potvrdil vzestupný výsledkový trend. Současné utkání v neděli bude mít podobný příběh. Most vstoupil do sezóny velmi dobře, s 8 body mu patří 4. místo v tabulce a přední pozici budeme chtít určitě posilovat. Naopak Mladá Boleslav B získala doposud 4 body, za domácí výhru s Ústím a remízu v Živanicích v minulém kole. Boleslavská rezerva v úvodu současné sezóny prohrála doma s Pardubicemi B a se současným postavením není zcela komfortní. Naposledy v Živanicích ztratila dvoubrankové vedení.

Dorostenci se po dvou venkovních zápasech představí konečně doma v Mostě, na Souši v sobotu přivítají Sokolov. Dorost U19 naposled v Karlových Varech ztratil vedoucí pozici v tabulce soutěže, do které vstoupil třemi vítězstvími v řadě bez obdržené branky. K tomuto trendu se jistě pokusíme vrátit v nadcházejícím zápase proti Baníku Sokolov. Dorost Mostu odehrál dvě utkání po sobě doma a dvě utkání po sobě venku. Vytěžil 9 bodů za výhry nad Vyšehradem, Ústím nad Labem a Meteorem Praha, naposledy dorost prohrál v Karlových Varech. Soupeř Baník Sokolov v úvodních 4 kolech nasbíral 6 bodů za vítězství v Litvínově a s Meteorem, naopak prohrál s Vyšehradem a v Ústí nad Labem. Jednalo se tedy o podobné soupeře, se kterými má Sokolov o poznání horší bilanci, která ukazuje na současnou formu obou mužstev.
Mladší dorost U17 má za sebou kontroverzní utkání v Karlových Varech, kde prohrál penaltou v poslední minutě, po čtyřech zápasech tak má na kontě dvě výhry (Meteor 7:1 a FK Ústí 9:0) a dvě prohry (Vyšehrad 3:5 a Karlovy Vary 1:2).

Žákovská divize pokračuje druhými zápasy, kde Most bude hrát podruhé venku, tentokrát na Žižkově v sobotu dopoledne. Žižkov má domácí hřiště v Přišimasech poblíž Českého Brodu, kde nalezl svůj azly pro podzimní zápasy. Starší U15 ve středu vyhrála ve Varnsdorfu 3:1, soupeř Viktorka Žižkov měla středeční kolo s Chebem odložené, tudíž zatím nehrála. Mostečtí žáci U14 jsou favoritem soutěže, ve středu z Varnsdorfu přivezli vysoké vítězství 9:0 a zápas s Viktorkou Žižkov bude zajímavým testem reálné výkonnosti. Nicméně rozšířená divizní soutěž žáků s 18 účastníky zatím nepřinesla přesvědčivé výsledky. Vydle vysokého vítězství mostecké U14 ve Varnsdorfu si ve středu zastřílely také Neratovice proti Vyžlovce (15 branek) nebo Dukla Praha se Střešovicemi (9:0). Cheb, Žižkov, Aritma, Chomutov a Česká Lípa zatím nehrály.

Zajímavá utkání čekají na ženské týmy. Ženy A a také dorostenky hrají venku. Pro první tým žen půjde o vstup do soutěže Divize A, minulý víkend v malé generálce, kterou obstaral pohárový zápas s Karlovými Vary vyhrály mostecké holky jasně 5:0. Nyní půjdou do divizního zápasu proti Slavii Malešice v sobotu v 11:00 v Praze - Malešicích.
Dorostenky začaly minulý víkend 2. ligu dorostenek nepovedeným zápasem proti Českým Budějovicím, ve druhém kole je čeká další těžký soupeř, když v sobotu cestují na hřiště Vysočiny Jihlava.

Přehled víkendových zápasu Baníku Most-Souš
AM vs. FK Mladá Boleslav B (neděle, 10:15 v Boleslavi)
BM vs. FK Ústí nad Labem B (sobota, 16:00 FSJM, otočené pořadatelství)
U19 vs. Baník Sokolov (sobota 10:00, Souš)