Mládež

Mládež
13. 1. 2023

Víkendový program zápasů zimní přípravy

Hned 16 zápasů nebo turnajů čeká na družstva Mostu během prvního zápasového víkendu nového roku. Začíná zimní příprava 2023.

Po kratším-prosincovíém období zimního spánku začíná zimní příprava talřka pro všechna družstva Baníku. O nadcházejícím víkendu nehraje pouze přípravka U7, která však nový rok zahájila už minulý víkend v tak řečeném předkole na turnaji v Jirkově. Dospělé týmy odehrají své zápasy v sobotu, dorostenci cestují v neděli do Sokolova. %Zákovská družstva vstupují do zimní ligy ÚKFS a cestují k mezinárodním halovým turnajům do Chemnitzu.

A-mužstvo odehraje své první utkání roku doma ve Velebudicích proti SK Štětí. Půjde tak o první ze sedmi přípravných utkání, čtyřikrát se ukážeme doma v Mostě, třikrát cestujeme za soupeři na jejich hřiště. Poslední zápas proti Štětí se odehrál takřka před rokem, Most právě na hřišti tohoto soupeře zahajoval postupové jaro 2022 a ve Štětí v březnu vyhrál 1:0 gólem Dolečka z 23. minuty.

B-mužstvo vstoupí do zimy přátelákem v Bílině, který má výkop v sobotu ve 14:00 hodin. Trenér Hofmann slíbil secvičit některé nové herní prvky, které vysledoval na nedávno skončeném mistrovství světa v Kataru. Moderní styl B-mužstva kde je takřka nemožné odhadnout, který hráč může vstřelit branku, tak čeká další upgrade herního stylu, kterému odpovídá i talentovaný hráčský kádr usměrňovaný zkušeným Vladimírem Wagnerem a energickým Víťou Popelkou. Nová umělá tráva v Bílině se proto bojí, aby sotva zaschlé lajnování vydrželo i první ostrý zápas proti mostecké juniorce.

Dorosty vstupují do nového roku velmi ambiciózně, a to zájezdem do Sokolova, kde poslední dvě sezóny neprohráli. Naposled na jaře jsme v Sokolově ještě v lize dorostu vyhráli 3:1, na podzim v divizi dorostu se oba kluby rozešly smírně 1:1. Trenér Petr Johana je spokojen, že se mu po zápase sešel skoro celý kádr. Chybí pouze Jakub Pinte, který v současném teplém počasí uklouzl na ledě a pochroumal si vazy v kotníku. Studijní povinnosti omezují Tomáše Fialu, který nastoupil intenzivní kurz doučování a jeho start je nejistý.
Mladší dorost U17 vzpomíná do thrilerový konec vzájemného zápasu v srpnu v Mostě, kdy nejprve v závěru utkání šel do vedení 2:1, o které vzápětí přišel a za stavu 2:2 v posledních vteřinách musel ještě Roman Dobrev chytit penaltu. U17-tka cestuje v dobrém rozpoložení o očekává vítězný start do nového roku. Na kondiční soustředění do Harrachova trenéři hodlají odvézt odhodlaný kádr se všeobecným sportovním zájmem. Sněhové podmínky jsou aktuálně zcela ideální pro fotbalový kemp.

Žáci U15 zahájí rovněž ostře, a to derby zápasem proti FK Ústí nad Labem, kvůli kterému si odložili i Zimní ligu proti Dobroměřicím. Trenér Kopas a Čigy Nguyen si lámou hlavu nad adekvátím rozložením sestavy, neboť někteří hráči propadli koordinačním testem v podobě přeskoku švédské bedny. Množství z nich tradiční sokolskou překážku dosud nepřekonalo.

Mladší žáci jedou na halový turnaj do Chemnitzu jako jasný favorit. Mladší U12 v sobotu a starší U13 v neděli se představí ve stejné hale Richarda Hartmanna. Tradiční lendová německá halová liga tak očekává nepříjemé zpestření v podobě houževnatých českých celků, které obvykle umí zamíchat s konečným pořadím. Žáci narazí na přední kluby jako Erzgebirge Aue, Energie Cottbus nebo Hallescher FC. Trenér Ladislav Rameše však zůstává v klidu, po říjnové návštěvě AS Řim jeho tým jen tak něco nezaskočí a spolehá především na tradiční českou chytrost.

Přípravky začnou svorně na turnajích v domácí hale ve Velebudicích, pouze U9 se zúčastní také nedělního turnaje v Lounech. Ženy cestují rovněž na velký halový turnaj do Německa. V Chemnitzu v Power Hall Areně se pokusí prorazit mezi 16 německými ženskými celky. Očekává se pěkná dámská jízda.

Program družstev Baníku Most-Souš o víkendu 14.1.2023
AM vs. SK Štětí, sobota 10:30, Velebudice