8. 4. 2024

Vítězství v Hradci 2:1 po krásné brance Adina Jacoboviciho

A-tým
8. 4. 2024

A-mužstvo vybojovalo další 3 body z venku, v Hradci Králové zvítězilo 2:1 po brankách Stradinse a Jacoboviciho.

Série zápasů proti ligovým rezervám mosteckým stejně jako na podzim vychází. Po vítězství v Jablonci 3:1 jsme si další cenné vítězství připsali i po zájezdu do Hradce Králové, o záchranu bojující domácí jsme v bojovném zápase dokázali porazit těsným rozdílem 2:1.

V poměrně velmi teplém poasí se hrál spíše opatrný a bojvný fotbal. Bojovnosti bylo opravdu příliš a hra byla častou oboustranně přerušena. První dvacetiminutovka příliš pohledných akcí nepřinesla. Přesto se domácí dostali k jedné ošemetné situaci, ve které po dorážce Kryštof Lichtenberg musel využít i pověstného štěstí, aby poskakující balon reflexivně přikryl těsně před dobíhajícím Kadrmasem.

Poctivě hrající Baník však příliš nechyboval a čekal na svoji šanci, ta přišla ve 20. minutě, když se za dlouhým míčem dostal do vápna Jindra Novotný, u balonu byl dříve a po naremplování od hradeckého obránce se pískala penalta. Tu bezpečně proměnil nový mostecký střelec Deniss Stradins, který si tak připsal za první měsíc svého mosteckého angažmá připsal již 4 branky v 5 zápasech.

Hradec na obdrženou branku odpověděl zvýšeným tlakem a do velké šance se dostal agilní hradecký útočník David Jurčenko, svůj únik v tísni zakončil obstřelem Lichtenberga, míč však zastavila tyč baníkovské branky.

V samotném závěru prvního poločasu pronikl po levé straně Deniss Stradins až k brankové čáře, naservíroval Láďovi Pátkovi na malé vápno, který se nemýlil. Hezká akce a gól však bohužel nebyl uznán pro předchozí faul, který zabránil obránci zblokovat míč procházející napříč vápnem.

Ve druhém poločase pokračoval vývoj zápasu spíše v bojovném tempu, objevilo se však více fotbalových akcí. Hradečtí byli mírně aktivnější a hnali se za vyrovnáním. Počet akcí před Lichtenbergem přeci jen rostl. V 71. minutě Baníkovci bohužel nezachytili návrat na pozice po pitné pauze a domácí dokázali vyrovnat po přímočaré akci na jejímž konci poslal míč zblízka za záda Lichtenberga David Jurčenko.

Odpověď Mostu však byla doslova pohádková. Adin Jacobovici si narazil s Jindrou Novotným a poté bez přípravy krásnou střelou levačkou strhl vedení prakticky ihned zpátky na stranu Baníku.

V samotném závěru zápasu si Hradec vytvořil částečný tlak, přežili jsme jej však bez výraznějších komplikací a odvezli velmi cenné body, které nás stále řadí do souboje o čelo tabulky letošní ČFL.

FC Hradec Králové B - FK Baník Most-Souš 1:2 (0:1)
Branky: 71. Jurčenko – 20. Stradins (pen.), 73. Jacobovici.

Sestava Mostu: Lichtenberg – Cibulka, Novotný (89. Růžička), Novický (86. Rjaska), Jacobovici, Stradins (89. Štefko), Petržílka, Marhoul (70. Kubeš), Pátek, Radba, Bína (70. Hadinec)

Sestava Hradce B: Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Musil (86. Boniš), Mahr, Kejř (80. Šípek), Vobejda, Rada, Březák (69. Hruška), Kadrmas, Jurčenko (80. Šimon)

Rozhodčí: Matějček – Chládek, Dohnal.
Žluté karty: 45+2. Vobejda – 37. Novický, 53. Novotný, 78. Hadinec, 85. Petržílka.