29. 9. 2024

WU18: Holky Baníku vyhrály nad Duklou Praha 4:3

Ženy
29. 9. 2024

Last minute gól Renáty Kotulové rozhodl šlágr 6. kola 2. ligy dorostenek mezi Baníkem a Duklou Praha, ve kterém mostecké holky zvítězily slavně 4:3.

V sobotu v Čepirozích na sebe narazily dva dosud neporažené týmy. Dukla získala 12 bodů z úvodních čtyřech zápasů, ve kterých porazila i aktuálně druhou Spartu Praha a přes jeden zápas k dobru šla do utkání ze třetího místa tabulky jako favorit. Holky Baníku sezóně zatím vládnou s impozantním skóre 50:0, ale upřímně uznejme, že dosud nám rozlosování sezóny spíše přálo a narazili jsme na soupeřky ze spodku tabulky. Po čtvrtečním pohárovém zápase se Spartou šel Most do dalšího těžkého zápasu s pražským celkem a nebylo jasné jak tým zareaguje.

V podzimní části sezóny by bylo výhodné zůstat v top 3, neboť tím pádem by se nás jarní nadstavba o udržení v reorganizace 2. ligy již netýkala. Hráli bychom pouze o teoretický postup do nejvyšší soutěže dorostenek. Zápas s Duklou Praha byl prvním testem reálné výkonnosti mosteckého dorosteneckého výběru.

Odpolední zápas s Duklou v Čepirozích začal pro Baník výborně. Hned v 11. minutě nás poslala do vedení Natálie Čížová. Oproti své sestře Štěpánce je Natálie spíše sváteční střelkyní. V sezóně zatím bohaté na góly šlo o její teprve druhý gól, avšak velmi důležitý. Navíc její jmenovkyně Natálie Kotulová ve 27. minutě proměnila pokutový kop a Baník získal vedení 2:0. Dukla bohužel dokázala do poločasu snížit brankou Adriany Laukové. Oba týmy tak šly v chladném odpoledni v Čepirozích do šaten za těsného vedení Baníku.

Druhý poločas přinesl dramatický vývoj skóre a srdceryvný závěr zápas jak z holywoodského thrilleru. Baník nejprve zvýšil na 3:1 po brance Adély Bergmanové v 66. minuty. V poslední desetiminutovce však o dvoubrankové vedení holky přišly. Svým druhým gólem v zápase snížila opět Lauková a vyrovnání pět minut před koncem přišlo z kopačky Daniely Bednářové.

Holky Baníku však utkání nevzdaly a v poslední 90. minutě Renáta Kotulová svým 12. gólem v sezóně rozhodla o vítězství Baníku 4:3.

FK Baník Most-Souš WU18 - FK Dukla Praha WU18 4:3 (2:1)
Branky: 11. N. Čížová, 27. N. Kotulová, 66. Bergmanová ,90. R. Kotulová - 37. a 80. Lauková, 85. Bednářová
Sestava Mostu: Manhush - Plačková, R. Kotulová, Š. Čížová, N. Kotulová, Bergmanová, Kočišová, N. Čížová, Váchová, Hlaváčová, Grundová (Grögerová, Ilková, Křenková, Nobisová, Jindřichová, Reptišová)

Sestava Dukly: Nytrová - Gajlzlerová, Herejtová, Hemrová, Kolmanová, Lauková, Štěchová, Bednářová, Osvaldová, Uchytilová, Mlýnek (Uhrinová, Kárová, Norlin, Blechová)

Rozhodčí: Pácl - Lepeš, Pešta