Ženy

Ženy
27. 8. 2024

WU18: Velmi úspěšný vstup do sezóny

Dorostenky Baníku v sobotu odehrály první kolo 2. ligy dorostenek, ve kterém jasně porazily TJ Hradiště 17:0.

Po pohárovém vítězství v Teplicích v minulém týdnu se dobře namazaný stroj mosteckých dorostenek nezastavil ani v 1. kole nové sezóny 2. ligy dorostenek. Holky Baníku nasázely nešťastným soupeřkám z Hradiště za 15 minut pět gólů a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Zápas proti nováčkovi z Hradiště měl jasný průběh a o velký počet branek se podělilo hned 9 různých střelkyň. Hattrick nasázely Štěpánka Čížová a Renáta Kotulová, dvě branky zaznamenaly Adéla Bergmanová a Natálie Hlaváčová. Zbytek branek zbylo na 6 dalších hráček včetně brankářky Simony Váchové.

Letošní sezóna 2. ligy dorostenek je reorganizační a 22 týmů ve dvou skupinách bude rozděleno na 2. ligu a 3. ligu dorostenek. Aktuální podzimní část letošní sezóny se tak hraje o rozřazení do jarních barážových skupin. Nejlepší 3+3 ze skupiny A a B se na jaře utkají o postup, týmy na čtvrtém až šestém místě budou na jaře hrát o udržení ve stávající 2. lize, zbývající týmy pro jarní společnou skupinu už se na jaře utkají pouze v dohrávané spodní skupině, ze které už není šance na udržení.

Letošní 2. liga dorostenek se rozrostla celkem o osm nových týmů, což je skvělé pro rozvoj dívčího fotbalu. Struktura dívčích soutěží se však tím pádem logicky musí upravit.

FK Baník Most-Souš WU18 - TJ Hradiště 17:0 (11:0)
Branky: 9. 24. a 49. R. Kotulová, 30, 36. a 67. Š. Čížová, 3. a 10. Bergmanová, 25. a 73. Hlaváčová, 6. Nejedlá, 17. Váchová, 35, Kočišová, 50. N. Kotulová, 70. N. Čížová (dve branky padly vlastní)
Sestava Mostu: Váchová - Plačková, R. Kotulová, Š. Čížová, N. Kotulová, Grundová, Bergmanová, Kočišová, N. Čížová, Nejedlá, Hlaváčová (hokejové střídání: Grögerová, Ilková, Nobisová, Havelková)

Štěpánka Čížová opět v akci

Renáta Kotulová táhne útok Baníku.

Adéla Bergmanová míří si připravuje gólovou střelu.

naši partneři

partneři