Žáci U12
10. 6. 2022

Žáci U12 cestují na Herthu BSC Berlín, U13 hraje v Chemnitzu

Žáci U12
10. 6. 2022

Žáci U12 cestují na Herthu BSC Berlín, U13 hraje v Chemnitzu

Evropský víkend mají před sebou žáci Baníku Most-Souš. Obě kategorie mladších žáků vyrážejí k přátelským utkáním do Německa.

Mladší žáci U12 cestují v neděli k soubojům s Herthou BSC a Tennis Borussia Berlín. V miniturnaji i na cestě je doplní FK Ústí nad Labem. Oba české kluby tak vyrážejí k prestižním soubojů proti špičkovým německým akademiím. Klub Hertha BSC zřejmě není potřeba nějak speciálně představovat, připomeňme pouze, že zde působí česká reprezentant Vladimír Darida. Za zmínku stojí i speciální závěr současné sezóny, kde Hertha musela do sestupové baráže s Hamburkem SV, doma prohrála 0:1, ovšem odvetu v Hamburku zvládla výborně a vyhrála 2:0.

Nedělních zápasů v Berlíně se zúčastní i Tennis Borussia Berlín, klub německé 4. ligy (Regionalliga), který se ovšem s mládežnickými celky účastní rovněž nejvyšších německých soutěží. Aktuálně U12 Tennis Borussie patří první místo tabulky o dva body právě před Herthou. Náš tým tak zřejmě nečeká nic lehkého. Dle slov trenéra Rameše se čeká doslova kolotoč, kluci si možná vezmou i čepice. Nicméně mezinárodní zápasy přinášejí potřebné ostruhy, zkušenosti a především zážitky, které jsou pravou podstatou sportu.

Zápasy se odehrají v Olympia Parku v Berlíně, kde vedle Olympijského stadionu sídlí i mládežnická akademie. Po zápasech si tak kluci budou moci projít areál finále Mistrovství světa 2006 v Německu, kde například Zinedine Zidane hlavičkoval do břicha Itala Marka Materazziho. V případě souhry okolností kluky čeká i prohlídka olympijského stadionu, který má podobné parametry jako mostecký stadion FSJM. Například v počtu míst k sezení jde jen o posun desetinné čárky. Pokud ke kapacitě mosteckého stadionu pro 7.500 diváků přidáte jednu nulu vyjde vám kapacita stadionu Herthy Berlín.

Žáci U13 již v pátek večer cestují k přátelskému utkání do Chemnitzu. Spolupráce s místním Chemnitzerem FC nabírá obrátky a počet vzájemných zápasů roste. U13 má sice v tomto týdnu náročný program, neboť kluci ve středu odehráli zápas s Karlovými Vary a v neděli cestují ještě na Vyšehrad k poslednímu ligovému utkání. Páteční evropský večer však přináší prestiž a cenné zkušenosti. Během prvního roku spolupráce a kontaktu s německým fotbalovým prostředím si náš klub vydobyl velmi slušnou reputaci a doslova otevřel dveře pro další a další německé konfrontace. Jako například nedělní zájezd U12 na Herthu BSC nebo nadcházející letní příprava, ve které se naše týmy utkají například s Boreou Dresden nebo Lokomotivou Lipsko. Zápasy se budou hrát v Mostě i v Německu. Po velmi vydařených výkonech našich dorostenců a samozřejmě žáků, kteří postoupili do finále Vision League se doslova otevírají dveře dál a dál.


čtěte také

novinky