Mládež

Mládež
14. 4. 2023

Žáci U13/U12 hrají se Slavii Praha v sobotu na Souši

Přípravky a pouze mladší žáci U13/12 odehrají své zápasy v domácím prostředí, zbytek klubu cestuje k venkovním zápasům.

V sobotu dopoledne na Souši bude k vidění šlágr jarní části žákovslé ligy mladších. Na Souš přijede Slavia Praha a odehraje dvojzápas v kategoriích U13 a U12. Utkání bylo přesunuto z Albrechtické vzhledem na nepřiznivou a deštivou předpověď počasí pro páteční odpoledne a sobotní noc. Hráči tak budou mít k dispozici připravené hřiště odolné i proti dešťům a budou moci bojovat ve svém svátečním zápase proti jednomu ze špičkových českých klubů. Oba zápasy v kategoricích U13 a U12 začínají shodně v 10:00, odehrají se v areálu na Souši.

Starší žáky čeká zřejmě nejdelší výjezd jarní části, cestují do Varnsdorfu k důležitým zápasům v divizi starších žáků U15/U14. FK Varnsdorf se nachází v tabulce pod námi a v sezóně se mu zatím příliš nedaří, Most bude tedy favoritem utkání. Na jaře naše "15-tka" zažívá spíše úspěchy, o minulém víkendu dokázala sebrat body vedoucímu celku tabulky FK Ústí nad Labem, dříve kluci porazili Litvínov a také až v poslední minutě prohráli v Sokolově. Utkání žák ve Varnsdorfu jsou na programu v sobotu dopoledne.

Dorostenci cestují po dvou domácích zápasech na hřiště SK Libuš. Očekává se velká bitva ve spodmí polovině tabulky U19. Mostecký dorost po obtížném začátku jara, kdy odehrál komplet všechny souboje s top 6 potřebuje začít bodovat. Zejména pak dotahovat dobře rozehrané zápasy. Naposledy s Karlovými Vary jsme dvakrát vedli, přesto utkání skončilo pouze remízou 2:2, v jiných jarních zápasech jsme vyhráli první poločas proti Teplicím, FK Ústí nebo Meteoru, utkání jsme však nedokázali dotáhnout. Snad se již toto konečně zlomí.
Naproti tomu mladší dorost U17 dokázal naplno bodovat v Teplicích nebo doma s Meteorem a drží solidní 6. místo soutěže. Zápasy v Praze na Libuši začínají v 10:00 a ve 12:15.

B-mužstvo prožívá úspěšné období a boduje jako na běžícím pásu. Na jaře zatím v normální hrací době neprohrálo, ve středu postoupilo do čtvrtfinále poháru. Sobotní výjezd do Jílového u Děčína by mohl prodloužit současnou sérii. Před rokem na jaře jsme v Jílovém vyhráli 3:1, po dvou brankách Kavického a jedné Jurkoviče. A právě Kavický si drží dobrou sportovní formu i v těchto dnech, naposledy se dvěma góly prosadil proti Perštejnu, jednu branku přidal i ve středečním poháru proti Černovicím.

A-mužstvo hraje rovněž v sobotu, rovněž venku, cestuje k derby do FK Ústí nad Labem. Očekává se velký test jarní neporazitelnosti a odveta za podzimní porážku v Mostě, kdy jsme začátkem září doma prohráli 1:3. Po sérii dobrých jarních výsledků se mužstvo nyní sportovně cítí mnohem lépe a mohlo by bodovat i v Ústí nad Labem. Zápas začíná v sobotu v 10:30 hodin a bližší informace uvádíme ve speciálním článku.

Přípravky po Velikonoční přestávce pokračují ve svých satelitních turnajích krajského fotbalového svazu. Starší přípravka se v sobotu v Čepirozích střetne s Juniorem Chomutov, FK Louny, Ervěnicemi a FŠ Litvínov. Očekává se bohužel deštivý víkend, ale to by dobře připravenému hřišti v Čepirozích nemělo nijak úškodit. Mladší přípravky hrají svůj satelit v neděli dopoledne v Ústí nad Labem na Klíši. Soupeři jim budou domácí FK Ústí, SK Roudnice, Junior Děčín a opět FŠ Litvínov.

Ženy pokračují v sérii čtyř venkovních zápasů v řadě a po Velikonoční pauze cestují do Karlových Varů. V prvních dvou kolech na jaře zatím naplno bodovaly, a to bez obdržené branky. V Mnihově Hradišti jsme vyhráli 2:0, v Pavlíkově 1:0.
Žákyně se představí v sobotu doma na stadionu FSJM proti dívčímu FK Rakovník. V zápase 2. ligy žákyň budou hájit aktuálně třetí pozici v tabulce a využijí k tomu prostředí mosteckého stadionu.

Víkendový program družstev FK Baník Most-Souš
AM vs. FK Ústí nad Labem (sobota 10:30, v Ústí)
BM vs. FK Jílové (sobota 16:30, v Jílovém)
U19 vs. SK Libuš (sobota 10:00, na Libuši)